Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 30 Haziran 2022 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  Yemeklik Yağlar  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 


‘24 ayar’ zeytinyağı

EGEOLİVE adında bir zeytin yağı firması kuran sanatçı Ege, 2 yıl süren çalışmalar sonrası içinde yüzde 10 oranında 24 ayar altın olan şişeler tasarladı.

Toplam 140 şişe içinden 7 farklı konsept için seri üretime geçildiğini ifade eden sanatçı Ege, bu iş için toplam 500 bin dolarlık yatırım yaptıklarını dile getirdi. Zeytinyağı teminini ornanik tarım yapan 450 çiftçiden sağladıklarının altını çizen Ege, 5 kıtada geçerli organik sertifikasına sahip olduklarını söyledi.

20 BİN ŞİŞELİK SATIŞ

Satış hedefleri hakkında bilgi veren Ege, “İlk olarak 20 bin şişelik satış planlıyoruz. Şu anda duty freelerde, İstanbul ve Ankara’da bazı otellerde satışlarımız devam ediyor. Çok kısa süre içinde internet sitesi üzerinden satışlara başlayacağız. Çok özel bir çalışma yaptık. Bir şişenin imal edilmesi yaklaşık 55 saat sürüyor. Şişenin kapağından rengine kadar bütün tasarım aşamasında yer aldım. 21 aydan fazla süre bu iş için Ar-Ge çalışması yaptık” dedi.
 
Zeytinyağının bilinirliğini arttırmak için böyle bir çalışma yaptıklarına değinen Ege, “Her yıl farklı bir şişe tasarımı ile tüketicilerin karşısına çıkacağız. Bir koleksiyoner mantığıyla hareket ediyoruz. Böylelikle zeytinyağına daha fazla değer katmak istiyoruz. Önümüze 5 yıllık hedef koyduk. 5 yılın sonunda gereken değere ulaşacağımıza inanıyoruz. Türkiye’de unutulmuş değerleri ön plana çıkarmak istiyoruz” dedi.

YAPTIĞIM DELİLİK

Ticaretten pek anlamadığı halde böyle bir yol çizdiğini kaydeden Ege şu ifadeleri kullandı: “Aslında bu işin içinde de sanat var. Yaptığım iş bir delilik. Ancak gayrimenkule yatırım yapmak yerine bu işi seçtim. Çünkü bu dünya göçebe olduğumuza inanıyorum. Ev aldığım zaman bu dünyada bir iz bırakmış olmam. Yaptığım bu çalışma ile bir değer oluşturmak istiyorum.”
19 ziraat mühendisi denetliyor.
 
EGEOLİVE’in, yapımında kullanılan zeytinlerin, İzmir’in Torbalı yöresine ait olduğunu ifade eden Ege, “19 ziraat mühendisi denetiminde, üretim gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 1 yıllık araştırmayla,100’ün üstünde zeytinyağı bölgesi araştırıldı. Uluslararası damak tadına sahip bölge olarak torbalı seçildi. Gerek iklimi,gerek aldığı ışık açısı, gerekse aromasıyla torbalı yöresi ideal zeytinyağının işareti olarak gözüküyor” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
21.04.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: EGEOLİVE, 24 ayar zeytinyağ
Link: ‘24 ayar’ zeytinyağı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız