Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Ocak 2021 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  KurutulmuşGıda »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 

Macolive, yılda 28 bin ton yaş sebze işliyor

Macolive Tarım Ürünleri Fabrika Müdürü Ugo Reggio, temel ürünlerinin kuru domates, cherry biber, zeytin ve kapari olduğunu söyledi.
 
MANİSA - Saruhanlı bölgesinin verimli topraklarında tamamen ihracata yönelik üretim yapmak üzere 2001 yılında kurulan Macolive Tarım Ürünleri, tamamen İtalyan sermayeli bir Türk şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Verimli hammadde bölgesine yakın olduğu için, hammaddenin besin değerlerini kaybetmeden ürüne dönüşmesine olanak sağlayan bir konumda olduklarını belirten Macolive Tarım Ürünleri Fabrika Müdürü Ugo Reggio, temel ürünlerinin kuru domates, cherry biber, zeytin ve kapari olduğunu söyledi.

Kuru domates ve cherry biber üretiminde sektörün lider firmaları arasında yer aldıklarını belirten Reggio, “Firmamız bulunduğu konum itibariyle hammadde sıkıntısı yaşamamakta ve ürünlerini İtalya merkez üzerinden tüm Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir. Ayrıca Amerika, Kanada, Avustralya, Rusya ve bazı Asya ülkelerine de ihracatımız söz konusudur. Bölgede tedarikçisi ile birlikte sürekli gelişme ilkesini kendisine hedef olarak koymuş olan firmamız, daha verimli ve daha kaliteli üretim hedeflerine yönelik çalışmaktadır. Bölge ekonomisine her yıl büyük katkıda bulunmakta tam kapasite çalıştığında bin personelin istihdamına olanak sağlamaktadır.

Tedarikçilerini de dikkate alırsak firmamızın bölge istihdamına toplamda bin 400 kişilik bir katkısı olmaktadır” şeklinde konuştu.

Tesislerinin yılda 28 bin ton yaş sebze işleme kapasitesine sahip olduğu bilgisini veren Reggio, “Yıllık ciromuz 14 milyon Euro. Ancak 2011 yılında, Avrupa’daki kriz nedeniyle firma kapasitemizi tam olarak kullanamadık” dedi.

“2011 yılında ihracatımız 7 milyon 350 bin Euro olarak gerçekleşti. Avrupa’da devam eden ve derinleşen kriz nedeniyle 2012’de yapılacak olan ihracatın bu rakamın paralelinde olmasını planlamaktayız” ifadesini kullanan Reggio, firma olarak mevcut durumlarını koruduklarını ve temkinli bir şekilde faaliyetlerine devam ettiklerini kaydetti.

Reggio şöyle devam etti:

“Global pazarların daha iyi duruma gelmesiyle birlikte bölgemizin ülke ekonomisine olan katkısının artacağını öngörmekteyiz. Gerek fabrikamız gerekse diğer irili ufaklı birçok işletmenin tam kapasite kullanımı ile Akhisar’ ın ‘Gıda Üretim Merkezi’ haline geleceğini düşünüyoruz.”kobiden.com

Ekleme Tarihi
17.08.2012
Ekleyen Kişi
Celil PAKSOY

Etiketler: Macolive, yılda 28 bin ton yaş sebze işliyor, kuru domates, cherry biber, zeytin, kapari
Link: Macolive, yılda 28 bin ton yaş sebze işliyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız