Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Ocak 2021 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  KurutulmuşGıda »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 

Seyran, kuru meyveyi üretim kalemine ekledi

Kuruyemiş sektörünün her kaleminde üretim yapan Seyran Kuruyemiş, kuru meyveyi de üretim kalemine ekledi.


DENİZLİ - Kuruyemiş sektörünün her kaleminde üretim yapan Seyran Kuruyemiş, kuru meyveyi de üretim kalemine ekledi. Yeni ürün kalemleri olan kuru meyve çeşitlerini yeni bir paketleme sistemi ile piyasaya sunacaklarını belirten Seyran Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çaputçu, “Şu ana kadar bizde sadece kuruyemiş vardı. Kuru meyve çeşitlerini de ürün gurubumuza ekledik. Bu ürünleri Türkiye’de olmayan bir ambalajlama çeşidi ile piyasaya sunacağız. Kuru meyve çeşitlerimiz arasında üzüm, kayısı ve incir bulunuyor. Bunları değişik formlarda 2013 yılında satışa sunmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde bayilik sistemi de düşünüyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Önümüzdeki yıl daha çok markaya yatırım yapmak istediklerinin altını çizen Çaputçu, “Kurumsal kimlik revizyonu yapıyoruz. Logomuz değiştirdik. Yenilenmeyi istedik o yüzden logo ve ambalajlarımızı değiştiriyoruz” açıklamasını yaptı. Bu yıl içinde ihracatlarının arttığını ve 2013 yılı için de büyük market zincirleriyle ihracat anlaşmalarının bulunduğunu anlatan Çaputçu, “Yeni hali ile paket ve ambalajla yurtdışına göndereceğiz. Firmamız Avrupa ülkelerinin hepsine, Arap ülkelerine, Amerika, Kanada, Avustralya, Singapur ve Malezya’ya mal gönderiyor” aktarımını yaptı. Kapasiteleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Çaputçu, orta vadede paketleme hattını kapasitesini artırmak istediklerine dikkat çekti.

Sektörün ithal ürünler noktasında sıkıntı yaşadığı değerlendirmesini de yapan Çaputçu, ithal ürünlerde gümrük vergilerinin çok yüksek olmasını eleştirdi. Tüketicinin bu yüzden badem, kaju, ceviz gibi ürünleri pahalıya aldığını anlatan Çaputçu, şunları kaydetti:

“Bu ürünleri işleyip, yeniden ihraç etmemiz neredeyse imkansız. Bu ürünü ithal edip, işledikten sonra ihraç etmemiz için bize dahilde işleme izin belgesi verilmiyor. Fiyat tutturamıyoruz. İşçilik ve ambalaj maliyeti daha düşük ama Avrupalı ithal ediyor daha az vergi veriyor. Bu durum Türkiye ihracatının önünde bir engel. Gümrük vergilerimiz olmasa ya da daha düşük oranda olsa daha rekabetçi bir ihracatçı yapısı oluşturabiliriz.”
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
16.01.2013
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Etiketler: Seyran, kuru meyve,
Link: Seyran, kuru meyveyi üretim kalemine ekledi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız