Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 02 Temmuz 2022 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  Seminer,Kongre »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 


Bayburt'a Has Doğal Ürünler Görücüye Çıktı

BAYBURT (İHA) - Bayburt’un doğal hayatında yetişen meyve ve sebzelerden elde edilen çeşitli ürünler Bayburtluların hizmetine sunulmaya başladı.
 
Alaattin Ertuğrul isimli işletmecinin hizmete açtığı Bayburt doğal Ürünleri ve meyveleri işletmeciliği adı altında faaliyetlerine başlayan işyerinin açılışı, Vali Mükerrem Ünlüer, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan tarafından yapıldı.
 
Böyle bir işyerinin ilimizde ilk olduğunu belirten ve işyerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Vali Ünlüer, “Büyük bir emek ve özveri ile ürettiğiniz, tamamen doğal ve katkı maddesi içermeyen bu ürünlerin Türkiye’de bir marka haline gelmesini ve bu yöreye hizmet getirmesini temenni ediyor, başarılar diliyorum.”dedi.
 
İşyeri ve ürünler hakkında bilgi veren işyeri sahibi Alaattin Ertuğrul; “Bayburt’ta çok doğal ürün var. Ben bunları ortaya çıkarmaya çalışıyorum. İnşallah bir öncülük yaparız memleketimiz için faydalı bir şeyler ortaya çıkar. Örneğin ürettiğimiz Lahana turşusunun daha büyük kitlelere hitap edebilmesi için seri üretim yapılması, bunun içinde fabrika kurulması gerekiyor. Bizim ilk etaptaki amacımız, İlimizde yetişen doğal meyve ve sebzelerden elde ettiğimiz ve unutulmaya yüz tutmuş bu ürünlerimizi gün ışığına çıkarmak, halkımızın ve turizmin hizmetine sunarak, ilimize ekonomik katkı sağlamak öncelikli amacımızdır.” Diyerek ürünler ve işletme hakkında bilgi verdi.
 
Bayburt doğal Ürünleri ve meyveleri işletmeciliğinde üretilen ürünlerin arasında yer alan ve hiçbir katkı maddesi içermeyen ürünler arasında; ekşi elma turşusu, ahlat turşusu (dağ armutu) tel helvası, sebzeli ve sade erişte, armut unu, pancar reçeli, kuşburnu kök reçeli, kızamık reçeli, kavurga, pancar lokumu, pancar kömesi, pancar pestili ile elma ve armut çayları ve daha bir çok ürün yer almakta.
 
Özellikle şeker pancarından elde edilen ve içerisinde şeker dahil hiçbir katkı maddesi bulunmayan pancar lokumu, pancar kömesi ve pancar pestili, dut pestilinden üretilen köme ve pestile rakip olacaklar gibi görünüyor.
 
 

Ekleme Tarihi
18.03.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Bayburt, Has Doğal Ürünler, Görücüye Çıktı, doğal ürünler, gıda
Link: Bayburt'a Has Doğal Ürünler Görücüye Çıktı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız