Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 30 Haziran 2022 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  Toptancı, Bakkal »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 IcerikbannerUrl


Sunar Gıda, Adana'nın gururu oldu

İstanbul Sanayi Odası'nın her yıl düzenli olarak açıkladığı ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ raporunda, Türkiye mısır yağı ihracatının üçte birini tek başına gerçekleştiren Sunar Yağları, Adana’nın lider yağ markası olarak dikkat çekti. Sunar Yağlarını üreten Elita Gıda İSO 500 sıralamasında 213. olmasının yanı sıra listeye Adana’dan girebilen tek yağ üreticisi olmanın gururunu yaşadı. Elita Gıda listede geçen yıla oranla 10 basamak yükseldi.


Türkiye'nin tarladan sofraya mısır yağı üretebilen tek entegre tesisine sahip olmasının yanı sıra pastacılık, endüstriyel ve catering alanlarında ev dışı tüketime yönelik ürünleri ile de profesyonellerin beğenisini kazanan Elita Gıda; Sunar ve Sunar Profesyonel markaları ile yağ pazarındaki öncülüğünü devler liginde taşımanın haklı gururunu yaşadı ve Adana’ya yaşattı.

Tarıma dayalı sanayi yatırımları, Çukurova Bölgesi’nde ayçiçeği, mısır ve soya ekimi yaygınlaştırmaya yönelik başarılı çalışmaları ve arkası sıra çıkardığı kaliteli ürünleri ile tanınan Sunar Grup, yaklaşık 40 yıldır Türkiye ve Çukurova çiftçisinin yanında. Sunar Grup’un 80’li yıllarda yatırım yaptığı mısır, bugün Adana’nın en önemli zirai faaliyeti haline gelmiş durumda. Türkiye’de üretilen toplam mısırın yüzde 45’ini tek başına karşılayan Çukurova bölgesi tarımı ve ekonomisi için Sunar Grup oldukça önemli bir yere sahip.

İSO listesine Adana’dan tek yağ firması olarak giren Elita Gıda, listeye giren 12 firmanın içindeki tek gıda firması olarak da dikkat çekiyor. Bunun en önemli nedeninin büyüme ve ihracat odaklı üretim olduğunun altını çizen Sunar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çomu, "Altı yılda hızla yayıldık. 4 kıtada 75 ülkeye yağ ihraç ediyoruz. Bu ülkelerin Türk ürünlerine çok kıymet verdiklerini görüyoruz. Bunda kaliteli üretimin çok etkisi var. İhracatta daha da büyüyeceğiz.” diyor.
 
 
 
(CİHAN) 

Ekleme Tarihi
16.08.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Sunar Gıda, Adana'nın gururu oldu
Link: Sunar Gıda, Adana'nın gururu oldu
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız