Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 27 Mayıs 2020 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  Hazır Yemek »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre

"Tukaş Aşçı Orkestrası” mutfağın ritmini yansıttı 


Ev dışı tüketim (EDT) kanalının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik “Tukaş Catering” markasıyla geliştirdiği salça, konserve, şarküteri, sos ve turşu ürünleriyle sektöre güçlü bir giriş yapan Tukaş, EDT Expo 2013 Fuarı’nda “Tukaş Catering” ürünlerini vitrine çıkarıyor. Tukaş, “50 yıllık lezzet ustalığı ile ev dışı tüketim kanalına yön veren ustaların yardımcısı” olarak sektörde büyümeye odaklanıyor.

Türkiye’de ev dışı tüketim kanalının büyüme fırsatlarına açık olduğunu belirten Tukaş Ticari Direktörü Şah Karataş, “Türkiye’de ev dışı tüketimin yıllık yüzde 15 oranında büyümesi, yemek yapımındaki temel bir ürün olan salçanın yalnızca evlerde değil, ev dışında da tüketimini artırmaktadır. Ev dışı tüketim (EDT) kanalı, ana kategorimiz salça başta olmak üzere işlenmiş sebze ve meyve ürünlerinde büyüme ve fırsat alanıdır. 50 yıllık ustalığı ve ürünlerin değişmeyen lezzetiyle Tukaş, tüketicilerle yalnızca evlerindeki sofralarda değil, ev dışı tüketim kanalında da yaygın olarak buluşmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Tukaş, EDT kanalına yönelik satış ve dağıtım organizasyonunu yeniden yapılandırmış ve ‘Tukaş Catering’ markası ile bu kanala yönelik yeni ürünler geliştirmiştir. Tukaş, ev dışı tüketim kanalının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik salça, konserve, şarküteri, sos ve turşu ürünlerini Türkiye genelindeki otel, restaurant, cafe, catering ve fast food noktalarına sunmaya başlamıştır. Tukaş, 2013 yılı itibariyle 50 yıllık lezzet ustalığıyla ev dışı tüketim kanalına yön veren ustaların yardımcısı olacaktır. EDT Expo 2013 Fuarı, Tukaş için bu pazara yönelik potansiyel iş bağlantıları kurup, yeni müşteriler kazanacağı bir platform olacaktır” diye konuştu.


‘AŞÇI ORKESTRASI’NDAN MUTFAĞIN RİTMİ

Fuarın açılışında ünlü ritm sanatçısı Alper Tema ve ekibinden oluşan ‘Aşçı Orkestrası’ ise, Tukaş ürünleri ve mutfaktaki pişirme ekipmanlarıyla oluşturdukları enstrümanlarla perküsyon gösterisi sundu. Ritm sanatçısı Alper Tema, ‘’ gördüğünüz gibi illa müzik mağazasına gidip ritim aletleri almak gerekmiyor. Tukaş' ın aletlerinden bir ritim çıkartmak için buradayız. Mutfak, ritmcilerin en eğlenceli yeridir zaten öz geçmişimizde olduğu için rahatça bunları çalıyoruz’’ dedi.

TUKAŞ MUTFAĞINDA LEZZET SAATLERİ

EDT Expo 2013 Fuarı süresince Tukaş standında, EKS Mutfak Akademisi’nin ustalarınca hazırlanacak mezeler, salatalar ve kanepeler ziyaretçilere ikram edilecek. 30 Mart 2013 Cumartesi günü ise 15.00-17.00 saatleri arasında ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç, Tukaş standına konuk olacak.(İHA)

Ekleme Tarihi
29.03.2013
Ekleyen Kişi
gidatarim2

Etiketler: Tukaş Aşçı Orkestrası
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız