Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 26 Mayıs 2020 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Gıda »  Hazır Yemek »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Gıda Güvenliği
 Tüketici Köşesi
 Un, Unlu Ürünler
 Makarna
 KuruTahıl,Bakliyat
 Yemeklik Yağlar
 Kırmızı Et, Ürünleri
 Fast Food
 Dondurma
 Beyaz Et, Ürünleri
 Yumurta, ürünleri
 Süt, Süt Ürünleri
 DondurulmuşGıda
 Sebze,Meyve
 Bal, Reçel
 Zeytin, Ürünleri
 Konserve,Turşular
 Hazır Yemek
 Kuru Yemiş,Çerez
 KurutulmuşGıda
 Organik Gıdalar
 Diyet Gıdalar
 Baharatlar
 Salça, Ketçap
 Tatlı, Şekerleme
 GDO Gıdalar
 Marketler, Haller
 Toptancı, Bakkal
 Restoranlar
 Diğer Gıdalar
 Ambalaj
 Seminer,Kongre
 


Pilav aşkı marka oldu… 

Pilavın binbir çeşidi ‘I Love Pilav’ ile lezzet yolculuğuna davet ediyor.


Este Yapı’nın kurucusu Cihan Balkan ile ilaç sektöründe yıllarca profesyonel olarak çalışmış olan Mehmet Akpolat, pilav aşkını markaya dönüştürerek I Love Pilav’ın temellerini attı.

Mutfakların vazgeçilmez yardımcı yemeği olan pilav sağlık, Ar-Ge ve lezzetle birleşerek damakların baştacı lezzeti oldu.

Pirinci Gönen’den, tereyağı Karadeniz’den, ayranı Manas’tan gelen I Love Pilav, sağlıklı fast food kültürünü yayarak sektörüne öncülük etmeyi hedefliyor.


Anadolu’nun zengin mutfak kültürü, gıda sektöründe farklı tatlar arayan yatırımcılar için bulunmaz bir nimet haline geldi. Ardı ardına açılan zincir restoranlara şimdi bir yenisi daha eklendi. Üstelik bu restoran bir ilk…

Mutfakların yardımcı yemeği olarak bilinen ve olmazsa olmaz bir unsur olan pilav, I Love Pilav markası ile artık sadece yardımcı değil, başlı başına bir lezzet haline geldi.

İlk mağazası Ataşehir’deki Brandium AVM’de açılan ve yılsonuna dek İstanbul’da 10 mağazaya ulaşmayı hedefleyen I Love Pilav’ın mönüsünde sadece pilavın 27 çeşidi bulunuyor.

Bugüne dek ikinci plana itilen pilavı markalaştıran I Love Pilav ekonomik, pratik, doyurucu, faydalı, doğal ve kültürümüze özgü olan pilava sevgi katarak, “Kim sevmez ki pilavı?” diyor.

Pilavı sağlıklı bir fast food ürünü haline getirmeyi hedefleyen marka, ilk mağazası ile de yoğun ilgi görüyor.  
 
 
 
Pirinç Gönen’den, tereyağı Karadeniz’den, ayran Manyas’tan
 
I Love Pilav’da kullanılan pirinç Gönen’deki tek bir çiftliğin ürünü olan Osmancık pirinci ve piyasada bulunmuyor.

Pirinçten sonra pilava lezzet katan en önemli unsur olan tereyağı da yine piyasada bulunması zor olan Karadeniz yöresinin tereyağı. Pilavın yanında en iyi giden içecek olan ayran ise Manyas’taki bir çiftlikten gelen gerçek köy yoğurdundan yapılıyor.

En önemlisi pilavlarda asla yabancı, kimyevi, sentetik, kısacası doğal olmayan hiçbir madde kullanılmıyor. Bu da I Love Pilavı diğer zincir restoranlardan farklı kılıyor.


 
 
 
 
Tavuklu pilav da var, buhara pilavı da
 
Tavuklu pilav, şehriye pilavı, sebzeli pilav, pilav tandır, pilav pirzola, pilav kuzu kol, perde pilavı, patlıcanlı pilav, özbek pilavı, I Love Pilav Special, Osmanlı Pilavı, mengen pilavı, iç pilav, buhara pilavı, düğün pilavı gibi çok sayıda pilav çeşidini çatısı altında toplayan I Love Pilav, misafirlerini kararsızlık içinde bırakıyor. Sıradışı bir lezzet şölenine davet eden marka, mönüsünü anne yemekleri, yöresel gurmelerden fikir alarak ve Ar-Ge çalışmaları yürüterek oluşturdu.

Kısa vadede yerel hızlı gıda sektörü markalarının önüne geçmeyi hedefleyen I Love Pilav, her 6 ayda bir de yeni bir pilav çeşidini misafirlerine sunmayı vaat ediyor.

Pilavı millileştirmeyi de planları arasında tutan marka, katkı maddeli ürünlere karşı mesafeli tavrıyla da sağlıklı bir nesil yetişmesine destek olmayı amaçlıyor.I Love Pilav hakkında detaylı bilgi için http://www.ilovepilav.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
08.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: I love pilav, pilav
Link: Pilav aşkı marka oldu…
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız