Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 01 Kasım 2020 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  İçecek  »  Kola, gazlı içecekler  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tüketici köşesi
 Meyve suyu, şuruplar
 Kola, gazlı içecekler
 Su, Soda, Maden suyu
 Alkolü İçkiler
 Çay, Kahve
 Süt, Süt Ürünleri
 Şalgam
 Diğer içecekler
 


Coca Cola 4 fabrikasını kapatacak

Ekonomik krizle mücadele eden ve işsizliğin yüzde 26'larda olduğu İspanya'da, Coca Cola şirketinin, bu ülkedeki 11 fabrikasından 4'ünü kapatacağı açıklandı.
 
MADRİD - İspanya'da "ERE" adı verilen ve zarar etmeye başlayan firmaların yasal olarak işçi çıkarmasına hak tanıyan yasayı kullanarak sendikalara bir teklif sunan Coca Cola İberian Partners'in, Asturias, Palma de Mallorca, Alicante ve Madrid'deki 4 fabrikasını kapatmayı öngören bir plan açıkladığı belirtildi.

Sendika yönetiminden İspanyol basınına sızdırılan bilgilerde, Coca Cola'nın planının bin 250 işçiyi etkileyeceği belirtildi. Buna göre kapatılan fabrikalardan 750 işçinin çıkarılması ve 500 kadar işçinin de İspanya'daki diğer fabrikalara nakli öngörülüyor.

Mevcut durumda İspanya'daki 11 fabrikasında 4 bin 270 işçi çalıştıran Coca Cola'nın, ERE ilan etmesi halinde çalışanlarının yaklaşık yüzde 30'unun etkileneceğini savunan sendikalar, ERE'yi kabul etmeyeceklerini bildirdi. Hemen iş durdurma eylemi çağrısında bulunan sendikalar, gelecek salı günü başlaması öngörülen müzakerelerin ''çok sert geçeceği'' uyarısını şimdiden yaptı.

7 şirketin birleşiminden oluşan Coca Cola İberian Partners'tan yapılan açıklamada ise ''etkinlik ile rekabeti artırmak ve şirketin geleceğini tehlikeye atmamak için hedefin yeniden yapılanma olduğu'' ifade edildi.
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
23.01.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Coca Cola, 4 fabrikasını, kapatacak, İspanya, ekonomik kriz, ekonomi
Link: Coca Cola 4 fabrikasını kapatacak
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız