Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 05 Aralık 2020 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  İçecek  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tüketici köşesi
 Meyve suyu, şuruplar
 Kola, gazlı içecekler
 Su, Soda, Maden suyu
 Alkolü İçkiler
 Çay, Kahve
 Süt, Süt Ürünleri
 Şalgam
 Diğer içecekler
 


OFÇAY’ın ’Tanınmış Marka’ özelliği tescillendi

Her demliğe en iyi çayı koymak vizyonuyla hareket eden ve tüketicinin gönlünde haklı bir yer edinen OFÇAY, marka ve patent işlemlerinde 1999 yılından beri birlikte yol aldığı Grup Ofis Marka Patent vekilliği ile Türk Patent Enstitüsü tarafından ‘’Tanınmış Marka’’ olarak tescil edildi.

2012 yılında Grup Ofis Marka Patent vekilliği ile OFÇAY markasının ayırt edici marka özelliği taşıması ve halk nezdinde yaygın bilinirliğe sahip olması gerekçesiyle, markanın Tanınmış Marka statüsüne alınması için TPE - Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulunuldu.

OFÇAY markası, TPE tarafından yapılan değerlendirme ve araştırmalar neticesinde tanınmış marka tespiti için gerekli kriterlere sahip olduğu kanaatiyle “Tanınmış Marka” statüsüne alındı. Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan yasal süreçle tanınmış marka belgesine sahip olan OFÇAY’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Kasap konu ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi:

"1985 yılında çay tekelinin kaldırılmasıyla birlikte çay üretimine başlayarak sektörde ilk özel çay markası olan OFÇAY, 30 yıldır işinde uzman bir kadroyla üretim kalitesinden ödün vermeden sektörün öncü markalarından biri olmayı başarmıştır. Kalite tutkumuz ve çaya olan bağlılığımız OFÇAY’ı tüketicilerin gönlünde hak ettiği yere getirmişken, bu durumun resmi olarak onaylanması ve TPE tarafından "Tanınmış Marka" olma statüsüne taşınması mutluluğumuzu bir kat daha artırmıştır. Ofçay’ın “ayırt edici marka özelliği taşıması” ve “yaygın bilinirliğe sahip olması” nedeniyle tescil edilmesinin gururu sadece bize ait değildir. Bu süreçte bizimle birlikte emek veren herkese teşekkür ederim".
 
 
 
(İHA)
 
 

Ekleme Tarihi
21.10.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: OFÇAY, tanınmış marka, çay
Link: OFÇAY’ın ’Tanınmış Marka’ özelliği tescillendi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız