Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 13 Ağustos 2020 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  Badem »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler
Aydın’da Bademler Çiçek Açacak 

AYDIN’DA BADEMLER ÇİÇEK AÇACAK

AYDIN (İHA) - Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile TEMA Aydın İl Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Aydın’da Bademler Çiçek Açsın” projesi kamuoyuna tanıtıldı.


Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve TEMA Vakfının koordinatörlüğünde yürütülecek olan “Aydın’da Bademler Çiçek Açsın'' projesi Vali Kerem Al başkanlığında düzenlenen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İncir Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Kerem Al’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal ve TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet Özdemir ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün çalışmalarını içeren slayt gösterisi ile başlandı. Daha sonra “Bademler Çiçek Açsın” projesi hakkında bilgiler veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, Aydın ili genelinde badem ağacı tohumları için yapılacak olan çalışmaları belirtmek için bir araya geldiklerini söyledi.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet Özdemir de, Aydın’ın verimli tarım topraklarında birçok ürünün yetiştiğini ve Aydın’da badem yetiştiriciliğinin ayrı bir zenginlik kaynağı olacağını ifade etti. TEMA Vakfı’nın hazırlamış olduğu “Aydın’da Bademler Çiçek Açsın” projesinin kapsamına değinen Özdemir, Aydın’ın verimli topraklarına hayat veren Büyük Menderes Nehri’nin temizliğine değindi. Özdemir, Menderes’in temiz olmasının Aydın tarımına olumlu yönde etki yapacağını belirtti.

Köksal ve Özdemir’in olduğu “Aydın’da Bademler Çiçek Açsın” projesiyle ilgili sunumlarının ardından proje ile ilgili söz alan kurum temsilcileri görüş ve önerilerini ifade etti. Toplantının sonunda Vali Kerem Al, projenin hayata geçmesi için İlçe Kaymakamlarının bölgelerinde çalışmalarını istedi.
alt
alt

Ekleme Tarihi
21.11.2012
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Etiketler: Aydın, Bademler Çiçek Açacak, tema
Link: Aydın’da Bademler Çiçek Açacak
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız