Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 13 Ağustos 2020 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  Elma »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Fidan-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Mekanizasyon-Sulama
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Sofralık ürünler
 Meyve suyu sanayi
 İşleme-Paketleme
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 Diğer

ELMANIN İNANILMAZ FAYDALARI...

1- Halk arasında detoks diye bilinen, detoksifikasyon vücudun kendine zarar veren toksik maddeleri atması anlamına gelir. Elma bu konuda en büyük yardımcılardan biridir. Her gün yeme listesine dahil edilmelidir.

2- Elma kilo vermenize yardımcı olur. İçinde bulunan doğal metabolizma güçlendiriciler vardır. Gıdaları sindirmenize yardımcı olur.

3- Güçlü ve sağlıklı diş etleri için gerekli olan C vitamine sahiptir. Ağzınızda yüksek miktarda tükürük oluşmasını sağlar. Yani elma yemek ağzınız için sağlıklıdır.

4- Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Vücudun daha hızlı yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle kırmızı elmada kuersetin denilen bir antioksidan bulunur ki; bedeninize sağlık getirir.

5- Son yapılan çalışmalar, antioksidan içeren meyvelerin göz sorunlarında önlemeye yönelik başarısını bulmuşlardır. Elma gözlerinizi korur ve kataraktın oluşumunu engellemede destek olur.

6- Hemoroidin ne kadar büyük bir sorun olduğunu çekenler bilir. Elma, dışkıyı yumuşatan liflere sahiptir. Tuvalete gitmekte zorlanıyorsanız, elma size yarar sağlar.

7- Yapılan araştırmalar, elmanın beyin fonksiyonları üzerinde önemli etkileri olduğunu gösteriyor. Beyni aktif tutmak için elma yiyin.

8- Parkinson, beyinde oluşan bir hastalıktır ve bilim adamları bu hastalığa zararlı serbest radikallerin neden olduğunu söylüyorlar. Elma beyni koruyarak serbest radikallerle savaşmakta güçlü bir yardımcıdır.

9- Elmanın en büyük yararlarından biri kanserle savaşmasıdır. Pankreas kanseriyle mücadelede %23 riski azalttığı tespit edilmiştir. Elma kabuğunda bulunan maddeler karaciğer, meme, akciğer ve kolon kanseri mücadelede önemli bir yardımcıdır.

10- Ne yazık ki, kötü beslenme sonucu oluşan kolesterol, elma ile %16 oranında düşüş sağlar. LDL kolesterolü düşürebilme özelliğine sahiptir.

11- Kalp sağlığını korumak için büyük destekçilerden biridir. Temiz arterler ve kan akışında sağlık için elma yiyin.

12- Araştırmacılar günde 2 elma yiyen kadınlarda tip2 diyabetin daha az geliştiğini buldular. Şeker hastalığından korunmanın yollarından biri elma yemekten geçiyor....

Ekleme Tarihi
17.09.2013
Ekleyen Kişi
gidatarim2

Etiketler: Elmanın İnanılmaz Faydaları, elma, fayda
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız