Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 23 Ocak 2021 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler

 
Aydın inciri bakın neye iyi geliyor!
 
Aydın'ın gerek abuhavası gerekse nebat örtüsü ve yetişen ürünler itibariyle hamilelerin bu meselesi çözmesi itibariyle çok şanslı bir il olduğunu belirten Diyetisyen Uzmanı Nazan Uçar, hamilelikte henüz rahat bir yaşam için makul beslenme şartları ile ilgili bilgi verdi.
 
Aydın inciri bakın neye iyi geliyor! Aydın'ın gerek abuhavası gerekse nebat örtüsü ve yetişen ürünler itibariyle hamilelerin bu meselesi çözmesi itibariyle çok şanslı bir il olduğunu belirten Diyetisyen Uzmanı Nazan Uçar, hamilelikte henüz rahat bir yaşam için makul beslenme şartları ile ilgili bilgi verdi.
 
Hamilelik döneminde anne adaylarının hormonal sisteminin değiştiğini ve bu değişikliğin döneme has barsak hareketlerinde yavaşlamalara sebep olduğunu belirten Uçar, "Barsak hareketlerini hızlandırmanın en önemli yolu posalı yiyecek tüketmekten geçmektedir. Bunun da en basit yolu yılın her mevsimi bulunan ve incirdir. İncirin yanında gün kurusu, kuru erik, siyah kuru üzüm, yaban mersini tüketebilirler. Bunun yanında Kurufasulye, nohut, yeşil mercimek gibi kurubaklagiller düzenli faaliyet gösteren barsaklar için tüketimi elzemdir. Bunun yanında egzersiz, barsak hareketini hızlandıran ve anne adayını stresten uzaklaştıran bir unsurdur ihmal edilmemelidir" dedi.


(Milliyet)
 

Ekleme Tarihi
10.06.2014
Ekleyen Kişi
gidatarim2

Etiketler: incir
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız