Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 26 Ekim 2020 Pazartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler
Çaykur Tırı Kuzey Kıbrıs’ta Dostluğu Perçinledi 

Çaykur Tırı Kuzey Kıbrıs’ta Dostluğu Perçinledi

“Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” organizasyonu kapsamında Çaykur, Türk çayını 7 gün boyunca 7 şehirde Kuzey Kıbrıs halkı ile buluşturdu.


Türkiye’nin çayını dünyaya tanıtma çalışmalarını sürdüren Çaykur, 19-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenen, ancak yoğun ilgiden dolayı üç gün daha uzatılarak 26 Kasım’a kadar devam eden, “Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” etkinliği kapsamında Çaykur Tırı ile Kuzey Kıbrıs’ın şehirlerini ve üniversitelerini dolaşarak, çayın faydalarını anlattı.

“Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” etkinliği kapsamında Çaykur Tırı, 7 gün boyunca Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde 50 bin öğrenciyle buluşurken 7 şehirde Kuzey Kıbrıs halkı ile kucaklaştı. Gezilen şehirler ve üniversitelerde öğrenciler ile halka çay ikram eden ve onlarla sohbet etme imkanı bulan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, halk ve öğrenciler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Etkinlik kapsamında gezilen üniversitelerde öğrenciler Karadeniz’in yöresel horon oyununu oynayıp, çay içerek keyifli bir gün geçirdiler.

Çaykur Tırı etkinlik kapsamında gezdiği şehir ve üniversitelerde 30 bin bardak çay ikramında bulundu.

Etkinlik kapsamında protokol ziyaretleri de gerçekleştiren Sütlüoğlu, “Kuzey Kıbrıs Barış Harekatı’nın 29’uncu yılını Kıbrıs halkıyla birlikte kutlamak istedik. Biz mutluluklarımızı dostlarımızla çay içerek kutlarız. Kıbrıslı kardeşlerimizin Cumhuriyet sevinçlerini birlikte çay içerek kutlamak için geldik” dedi. Sütlüoğlu, etkinlik süresince Kuzey Kıbrıs halkına Çaykur Tırı’ndan çay ikram ettiklerini ve çayın faydalarını anlattıklarını ifade ederken, gördükleri ilgi ve misafirperverlikten de son derece memnun olduklarını belirtti. Yapılan protokol görüşmelerinde Sütlüoğlu, Kıbrıslı yetkililerini Rize’de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

“Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” organizasyonunu hayata geçiren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile KEİPA Türk Grup Başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr.İsmail Safi beraberindeki Avrasya Ekonomik İlişkileri Derneği Başkanı Hikmet Eren, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’dan oluşan heyetle, başta K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu olmak üzere K.K.T.C. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer,Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez’e ziyaretlerde bulundu.

Ekleme Tarihi
28.11.2012
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Etiketler: Çaykur Tırı, Kuzey Kıbrıs, Çaykur,
Link: Çaykur Tırı Kuzey Kıbrıs’ta Dostluğu Perçinledi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız