Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Ocak 2021 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler
Hortum Akdam Köyünü Vurdu 

HORTUM AKDAM KÖYÜNÜ VURDU

ANTALYA (İHA)- Alanya ilçesine bağlı Avsallar beldesi Akdam köyünde aşırı yağışın ardından meydana gelen hortum, seralarda hasara neden oldu.
 
Akdam köyünde, saat 16.00 sıralarında meydana gelen hortum Lazlar mevkiindeki seraları yıktı. Ali Tuncer, Mehmet Tuncer ve Hüseyin Uşakpınar'a ait seralarda maddi hasar oluştu. Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, bölgede hasar tespiti yaptı. Yaklaşık 10 dönüm üzerinde kurulu seralarda ekili salatalıkların zarar gördüğü belirtildi. Serası zarar gören çiftçi
Mehmet Tuncer, "Bu bölgede ekili olan seralarda maddi hasar meydana geldi. Camlarımız kırıldı, sera örtülerimiz parçalandı. İçerisindeki ürünlerle birlikte büyük hasar var. Sera sahipleri ve çalışanları mağdur oldu. Her birimizin gübre tohum ve kredi borçları vardı. Yetkililerin çiftçilerin mağduriyetini gidermek için destek vermelerini istiyoruz" dedi.

Hasarla ilgili bilgi veren Akdam Köyü Muhtarı İbrahim Doğan da, şöyle konuştu: "Bir yıl içerisinde Akdam köyünde ikinci defa bir doğa olayı yaşadık. Hortum 10 dönüm serayı yerlebir etti. Kıt kanaat geçinen çiftçi, zarara uğradı. Yetkililerden destek vermelerini, bankalarına olan borçlarının ertelenmesi konusunda yardımcı olmalarını istiyoruz." 

Ekleme Tarihi
15.03.2012
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Etiketler: Hortum Akdam Köyünü Vurdu
Link: Hortum Akdam Köyünü Vurdu
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız