Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 16 Ocak 2021 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler
 

Korkuteli’nde Örtü Altı Seracılığı Özendirme Projesi

ANTALYA (İHA) - Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı ‘Örtü Altı Seracılığı Özendirme Projesi’ kapsamında geçtiğimiz aylarda 7 vatandaşın hizmetine kazandırılan ve toplam bin 200 metrekarelik seralar üretime başladı.


Büyükköy beldesinde 7 üreticiye demir ve naylon desteği ile yapılan ve işçiliğini üretici tarafından yapılan seralarda domates üretimi başladı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Korkuteli Kaymakamı Erkan Karahan, “Örtü Altı Seracılığı Özendirme Projesi ile ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olan ilçemizde ve özellikle de yoğun olarak yerli domates üretimi yapan Büyükköy beldemizde 7 çiftçimize bin 200 metrekarelik sera alanı için 14 bin 700 TL tutarında sera malzemesi aldık.

Üreticilerimiz sera işçiliğini kendileri yaptı ve ürünlerini yetiştirdi. Ailelerin serada yetiştirecekleri ürünlerin sayesinde evlerinin geçimini sağlayacak olması mutluluk vericidir. Gelir getirici projelerinden sera projesi başarıyı yakalamıştır” dedi.

Kaymakam Karahan, ayrıca gelir getirici projeler için kırsal ve kentsel konularda kişi başına en fazla 15 bin TL destek sağlandığını belirterek, “Gelir getirici projelerde geri ödemeler, ilk iki yıl ödemesiz, sonraki altı yıl altı eşit taksitte olmak üzere 8 yıl vade ile faizsiz olarak gerçekleştirilmektedir” diye konuştu.
alt
alt

Ekleme Tarihi
18.08.2012
Ekleyen Kişi
Celil PAKSOY

Etiketler: Korkuteli, Örtü Altı Seracılık, Özendirme Projesi, destek, gıda tarım
Link: Korkuteli’nde Örtü Altı Seracılığı Özendirme Projesi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız