Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 02 Aralık 2020 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler
 


Demircili Çiftçilere 3 Bin Adet Elma Fidanı Dağıtıldı

MANİSA (İHA) - Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında, Demirci İlçesi’nin Bardakçı Köyü’ndeki çiftçilere 3 bin adet yarı bodur elma fidanı dağıtıldı.


Düzenlenen dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Naciye Palaz, İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik personeller katıldı. Törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, “Çiftçileri modern yetiştiriciliğe yönlendirmek ve yeni uygulamaları teşvik etmek amacıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da yarı bodur elma fidanı dağıtımını gerçekleştirdik” dedi. Projenin bu yıl da çiftçilere umut olduğunu ifade eden İl Müdürü Çebi, “Önceden de üretimi yapılan Demirci’nin Bardakçı Köyü’nde, 4 çiftçiye 3000 adet yarı bodur red chief ve scarlet spur golden cinsi elma çeşitlerini dağıttık. Köyün, elma plantasyonunda uygun ekolojiye sahip olması ve önceden tesis edilen elma bahçeleri ile bütünlük sağlaması açısından 24 dekar alanda bu projeyi uygulamaktayız. Temennimiz çiftçilerimizin ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasıdır” şeklinde kaydetti.

Dağıtım töreni sonrasında çiftçilere, fidanların dikimi, korunması, gübrelenmesi ve dikiminden sonraki bakımı konularında, İl ve İlçe Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından bilgi verildi.
 
 

Ekleme Tarihi
10.12.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Demircili Çiftçilere, 3 Bin Adet, Elma Fidanı Dağıtıldı, elma, fidan
Link: Demircili Çiftçilere 3 Bin Adet Elma Fidanı Dağıtıldı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız