Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 20 Ekim 2020 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Meyvecilik »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Turunçgil
 Elma
 Armut
 Zeytin
 Fındık
 Üzüm
 Kayısı
 Şeftali, Nektarin
 Çay
 Seracılık
 İncir
 Kiraz, Vişne
 Erik
 Çilek
 Nar
 Antepfıstığı
 Muz
 Karpuz, Kavun
 Kivi
 Seracılık
 Ceviz
 Badem
 Diğer Meyveler
 


Kadın Çiftçilere Özel ‘Sera Projesi’

ESKİŞEHİR (İHA) - Eskişehir Tepebaşı Kaymakamlığı, Tepebaşı Ziraat Odası ve Tepebaşı İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından geliştirilen ‘Sera Projesi’ kapsamında, kadın çiftçilerin üretimlerini hem kolaylaştırmak hem de artırmak hedefleniyor.
Proje kapsamında Eskişehir Tepebaşı Ziraat Odası ve Yeşil Sakarya Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Birliği’ne bağlı olarak üretim yapan ve ‘İyi Tarım Uygulamaları Kursu’na katılarak sertifika almaya hak kazanan kadın çiftçiler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ programında önce il, daha sonra ise Türkiye birincisi seçilen Reyhan Gümüş’ün ‘İstiridye Mantarı Tesisi’ni gezerek tesis ve mantarın üretim koşulları hakkında bilgi aldı.
 
Proje kapsamında serada üretim yapmaya teşvik edilen kadın çiftçiler, daha sonra Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Ünaldı'yı ziyaret etti. Sera üretimi konusunda Ünaldı’dan destek talep eden kadın çiftçiler, üretimde yaşadıkları sorunları dile getirdi. Sera üretiminin işlerini kolaylaştıracağını ve daha hızlı üretime sebep olacağına değinen kadın çiftçiler, Ünaldı'dan Tepebaşı Kaymakamlığı’nın sera üretimine destek olacağının sözünü aldılar.
 
Proje kapsamında, Sakintepe bölgesinde yaklaşık 7 aylık olan üretim sezonunun 10 aya, 4 çeşit olan üretimin ise 5’e çıkarılmasının amaçlandığı bildirildi.
 
 

Ekleme Tarihi
25.12.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Kadın Çiftçilere Özel, Sera Projesi, sera, proje
Link: Kadın Çiftçilere Özel ‘Sera Projesi’
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız