Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 19 Ocak 2021 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  Yerfıstığı  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Mekanizasyon-Sulama
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Yağ sanayi
 Yemeklik yerfıstığı
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 Diğer
 


'Kooperatif üyeleri kredilerini rahatca alabilecek'

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, getirdikleri yeni uygulamayla kooperatif üyelerinin kredilerini daha rahat alabileceklerini söyledi.
 
BOLU - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Bolu'da: - "Bu sene getirdiğimiz yeni bir uygulama ile kooperatif üyelerimiz kredilerini rahat şekilde alabilecek" dedi.

Abant'taki otelde düzenlenen "Bolu İli Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı"nda konuşan Eker, 90 kişilik heyetin saatler süren çalışmanın ardından kentteki tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili değerlendirme yaptığını anlattı.

Çeşitli analizler yapıldığını ve önerilerde bulunulduğuna dikkati çeken Eker, 79 önerinin toplantıda ele alındığını kaydetti.

Üretici birlikleri, ziraat mühendisleri, dericilik ve damızlık sektörlerinde faaliyet gösteren katılımcıların dile getirdiği hususların not alındığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu tarz toplantılarda paydaşlarımız önerilerini dile getiriyor. Sonra bunları harmanlıyor, inceliyor ve analiz ediyoruz. Bunlarla ilgili eylem planı hazırlıyoruz. Somut ve pratik hedef almaya dönük, sonuç odaklı çalışma yapıyoruz. Bu eylem planı çeşitli tedbirlerden oluşuyor. Bu tedbirlerin bir kısmı mevzuatla ilgili ve hemen yapılabilir durumda. Belirli bir kısmı da bir zaman sonra uygulanabilir şekilde. Bolu'da bulunan 192 kooperatif, 7,5 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi kullanma imkanı buldu.

"Bu ildeki kooperatifçilik kültürünü biraz daha ileri taşımak istiyoruz"

Eker, daha önce kooperatiflerin kredi kullanırken bazı imkanlardan yararlanamadığına dikkati çekerek, "Bu sene getirdiğimiz yeni bir uygulama ile kooperatif üyelerimiz kredilerini rahat şekilde alabilecek. Bunların bir kısmı süt sığırcılığıyla, bir kısmı büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besicilikle, bir kısmı örtü altı tarım, su ürünleri ve yavruculuğuyla, bir kısmı da tarımsal işleme, paketleme tesisiyle ilgili. Bunların kredi üst limiti bazılarının 7,5 milyon, bazılarının 5 milyon, bazılarının ise 3 milyon lira. İşin şekline göre faizsiz kredi alabilecekler. Ayrıca biz buna kanatlı sektörünü de dahil ettik" ifadesini kullandı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
14.04.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Mehdi Eker, Kooperatif üyeleri, kredilerini, rahatca alabilecek, destek
Link: 'Kooperatif üyeleri kredilerini rahatca alabilecek'
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız