Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 23 Ocak 2021 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  Yerfıstığı  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Mekanizasyon-Sulama
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Yağ sanayi
 Yemeklik yerfıstığı
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 Diğer
 


TZOB, çiftçilerin sorunlarını çözecek

Çiftçilerin sorunlarına çözüm aramak amacıyla 12 Mayıs'ta Ordu'da, 14 Mayıs'ta Malatya'da ve 16 Mayıs'ta Konya'da Doğal Afet Değerlendirme Toplantıları düzenlenecek.

ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin sorunlarına çözüm aramak amacıyla 12 Mayıs'ta Ordu'da, 14 Mayıs'ta Malatya'da ve 16 Mayıs'ta Konya'da "Doğal Afet Değerlendirme Toplantıları" düzenleyeceklerini bildirdi.

Bayraktar, yazılı açıklamasında "14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü" dolayısıyla kuraklık, don ve dolu olayından zarar gören çiftçilerle birlikte Ordu, Malatya ve Konya'da bölge toplantıları yapacaklarını ifade etti.

Tarımda bu üretim döneminin iyi başlamadığını, ekim ayından itibaren bazı bölgelerde şiddetli kuraklık yaşandığını belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

"Kuraklık sonrasında mart ayı sonunda ülkenin büyük bölümünde yaşanan don, üretici için büyük sıkıntı yarattı. Ocak ve şubatta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ise meyve ağaçlarının erken çiçek açmasına neden oldu. Başta fındık, kayısı, elma, ceviz olmak üzere meyve ağaçları don olayından çok kötü etkilendi."

Bayraktar, çiftçinin içinde bulunduğu durumu, kamuoyuna ve bakanlık yetkililerine anlatmak, sorunlara çözüm yolları aramak ve bulmak amacıyla "Doğal Afet Değerlendirme Toplantıları" planladıklarını belirterek, 12 Mayıs'ta Ordu'da, 14 Mayıs'ta Malatya'da ve 16 Mayıs'ta Konya'da düzenleyecekleri toplantılara farklı illerden temsilcilerin katılacağını bildirdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
11.05.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: TZOB, tarım, şemsi bayraktar, çiftçi sorunları
Link: TZOB, çiftçilerin sorunlarını çözecek
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız