Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 14 Temmuz 2020 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  Fig, Yonca »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum-Çeşit
 Tohum-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Mekanizasyon-Sulama
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Yem sanayi
 Kaba yem-Silaj
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 Diğer
 


Gerger’de Çiftçilere Yonca Tohumu Dağıtıldı

ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Gerger’deki çiftçilere yonca tohumu dağıtıldı.
 
Adıyaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından temin edilen ve Gerger İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından dağıtımı yapılan bir ton yonca tohumu ücretsiz olarak Gürgenli köyündeki çiftçilere ulaştırıldı.
 
Gerger İlçesine bağlı Gürgenli Köyü’ne giden Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Faik Çelik, Tarımsal Altyapı Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Türker Yener, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Nedim Baybatmaz, Gerger İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Dölek ve köy muhtarı Yüksel Kızılkaya; çiftçilere tohumları dağıttı.
Adıyaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Faik Çelik, yapılan bu hizmetin ülke ekonomisinin en önemli kalemlerinden biri olan hayvancılığın gerekli öneme ve değere ulaştırılmasında ileri bir adım olduğunu ifade etti. Sürdürülebilir hayvancılığın önemli bir ayağı olan kaliteli yemin önemini anlatan Çelik, kaliteli yem üretim teşvikleriyle ülkemizde hayvancılığın canlı ve diri tutulması gerektiğini dile getirdi.
 
Gerger İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Dölek ise Mera Islahı Projesi kapsamında yapılan bu çalışmayla bir taraftan mera baskısının en aza indirilerek meradaki ot veriminin arttırılmasının bir taraftan da hayvanların kaliteli kaba yem ihtiyaçlarının karşılanmasının amaçlandığını söyledi. Bu kapsamda Gerger’e bağlı Gürgenli köyünde 60 çiftçiye bir ton yonca tohumunu ücretsiz olarak dağıttıklarını belirten Dölek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
 
Yapılan konuşmaların ardından yonca tohumu çiftçilere dağıtıldı. Gürgenli Köyü’ndeki çiftçiler, bu çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirip, bu tür desteklemelerin devam etmesi gerektiğini ifade etti.
 
Gürgenli Köyü Muhtarı Yüksel Kızılkaya, Mera Islahı Projesi kapsamında daha öncede çiftçilere gübre ve hayvan barınakları kazandırdıklarını söyledi. Şimdi ise köyde bulunan 60 çiftçiye bir ton yonca tohumunu ücretsiz olarak kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını kaydetti. Amaçlarının köyde çiftçiliğin ve tarımın geliştirilmesi olduğunu söyleyen Kızılkaya, bundan sonra da daha iyi çalışmalar yapıp Gürgenli'de tarımı ve hayvancılı geliştireceklerini ifade etti.
 
 

Ekleme Tarihi
25.02.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Gerger, Çiftçilere, Yonca Tohumu Dağıtıldı
Link: Gerger’de Çiftçilere Yonca Tohumu Dağıtıldı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız