Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 17 Ocak 2021 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Buğday, Arpa
 Çavdar, Yulaf
 Mısır, Darı
 Pirinç
 Pamuk
 Soya
 Ayçiçeği
 Kanola
 Şeker Pancarı
 Yerfıstığı
 Nohut, Mercimek
 Fasulye, Bezelye
 Çay
 Tütün
 Aspir
 Fig, Yonca
 Diğer Tarla Bitkileri
 


Ayçiçeğinde 5 bin ton hedefi tuttu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nafis Ünal, 5 bin tonun üzerinde ayçiçeği alımı yaptıklarını belirterek, bu yıl ki hedeflerini tutturduklarını kaydetti.

Çerkezköy Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nafis Ünal, Trakya Birlik’in her yıl üreticilerin ürünlerine değer fiyatını verdiğini söyledi. 15 Temmuz’dan itibaren başladıkları ayçiçeği alımlarında bu yıl da hedeflerini tutturduklarını ifade eden Ünal, "Bu sezon başı hava koşullarının aşırı yağışlı olması nedeniyle rekoltemizde düşüş olacağı korkusu yaşamıştık. Ancak Allah yüzümüzü güldürdü ve korkulan olamadı. Sezon başında en az beş bin ton alım yapmayı hedeflemiştik. Alımların başladığı günden bu yana hedeflediğimiz beş bin tonu geçtik. Şu an alımlarımız devam ediyor. Tahminine göre iki yüz ton gibi bir alım daha yapabileceğimizi umuyorum" dedi.
 
Kooperatif ortaklarının ayçiçeği fiyatlarından son derece memnun olduklarını da dile getiren Ünal, "Daha önceki açıklamalarımda da belirttiğim gibi bu yıl ortaklarımızın ayçiçeğine verilen fiyatlardan son derece memnun olduklarını bizlere ifade etmeleri bizleri de çok mutlu ediyor. Bu güne kadar Trakya Yağlı Tohumlar ortaklarının ürünlerini her zaman en iyi fiyatı vererek almıştır ve almaya da devam etmektedir. Ortaklarımızın memnuniyeti demek toplumumuzun memnuniyeti demektir. Bu nedenle ortaklarımızın ürünleri değerinden alınmaktadır. Trakya Birlik her zaman ortaklarını koruyan ve kollayan, ortaklarının desteği ile devamlı büyüyen bir kuruluş olmuştur" diye konuştu. 
 
 
 
 
 
(İHA)
 
 

Ekleme Tarihi
13.10.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: ayçiçeği, tekirdağ, hedef
Link: Ayçiçeğinde 5 bin ton hedefi tuttu
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız