Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 05 Aralık 2020 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Buğday, Arpa
 Çavdar, Yulaf
 Mısır, Darı
 Pirinç
 Pamuk
 Soya
 Ayçiçeği
 Kanola
 Şeker Pancarı
 Yerfıstığı
 Nohut, Mercimek
 Fasulye, Bezelye
 Çay
 Tütün
 Aspir
 Fig, Yonca
 Diğer Tarla Bitkileri
 


Hububatçılar, ramazanda fiyatlarda düşüş bekliyor

Ramazanda hububat fiyatlarında artış beklenmediği belirten Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, aksine fiyatlarda bir miktar düşüş bekliyor.

ANKARA - Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahmut Arslan, ramazanda hububat fiyatlarında artış beklemediklerini belirterek, "Pirinç, mercimek, buğday gibi ürünler konusunda bu yıl ilk kez çok rahatız. Ramazanda fiyatlar artmayacak, hatta bir miktar düşüş bekliyoruz" dedi.

Ulusal Baklagil Konseyi Başkanı da olan Arslan, yaptığı açıklamada, son zamanlarda ramazanda bazı ürünlerin fiyatlarının yükseleceğine dair haberler okuduğunu söyledi.

Bu tip haberlerin kendisini şaşırttığını dile getiren Arslan, "Bu haberler spekülasyon amacı taşıyor. Pirinç, mercimek, buğday gibi ürünlerde bu yıl ilk kez çok rahatız. Ramazanda fiyatlar artmayacak, hatta bir miktar düşüş bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Marketlerin belirledikleri fiyat üzerinde satış yaptıklarını anlatan Arslan, vatandaşların marketteki fiyatlara baktıklarında fiyatların ramazan öncesine göre artmadığını göreceklerini kaydetti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bürokratlarının da fiyatlar konusunda fikirlerini aldıklarını aktaran Arslan, "Bazı ürünlerde fiyatların düşeceğini söyledim. Bütün büyük mal tedarikçileri de aynı şeyleri düşünüyorlar. Halkımız takip ettiklerinde, ramazan öncesine göre daha düşük fiyatlar göreceklerdir" değerlendirmesinde bulundu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
28.06.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Mahmut Arslan, ramazan, hububat f
Link: Hububatçılar, ramazanda fiyatlarda düşüş bekliyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız