Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 25 Kasım 2020 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Buğday, Arpa
 Çavdar, Yulaf
 Mısır, Darı
 Pirinç
 Pamuk
 Soya
 Ayçiçeği
 Kanola
 Şeker Pancarı
 Yerfıstığı
 Nohut, Mercimek
 Fasulye, Bezelye
 Çay
 Tütün
 Aspir
 Fig, Yonca
 Diğer Tarla Bitkileri
TRAKYA BİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı SEZEN: 

TRAKYA BİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı SEZEN:

 -''2010/2011 İŞ YILINDA YEM VE YAĞ SATIŞLARIMIZDA REKORA ULAŞTIK'' -''EKONOMİK PİYASAYA AYAK UYDURURKEN BİR YANDAN DA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ'' -''ORTAKLARIMIZIN DESTEĞİYLE BÜYÜMEYE VE HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ''

EDİRNE (A.A) - Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, 2010/2011 iş yılında yem ve yağ satışlarında rekora ulaştıklarını bildirdi. 
 
     Sezen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ağustos 20101-Temmuz 2011 arasındaki iş yılında, birliğe bağlı 48 kooperatifte fenni yem satışında hem kaliteyi hem de fiyatı biraraya getirmeleri sonucunda, 173 bin 45 ton fenni yem ve 33 bin 592 ton çuvallı küspenin peşin ve kredili olarak dağıtılırken, geçen yıla göre fenni yemde 2 bin 900 ton, küspede ise 2 bin 800 ton artış sağlandığını bildirdi. 
 
     Yem ve küspe satışlarında geçmiş iş yıllarına göre rekor satış miktarına ulaşıldığına dikkati çeken Sezen, şunları söyledi: 
 
     ''Birliğimiz tarafından üretilen rafine yağ ve margarin mamüllerimizin tüketiciler tarafından bilinirliği artırılarak, 2010/2011 iş yılında rafine yağda 121 bin 500 ton satış miktarına ulaşılarak rekor kırıldı. Margarinde de 16 bin tona ulaşılarak son yılların en yüksek düzeyi yakalandı. Geçtiğimiz iş yılında 105 bin 868 ton rafine yağ ile 14 bin 61 ton margarin satışı olmuştu. 
 
     İş yılında birlik olarak ortaklarımıza sağladığımız ayni ve nakdi desteklerin toplamı da 88 milyon 917 bin lirayı aştı. Nakit olarak dağıtılan destekleme kredisinden 8 bin 155 ortağımız faydalandı. 12 milyon 109 bin 693 lira kredi verildi. İş yılı içinde, 58 bin 493 ton kimyevi gübre, 59 bin 972 litre zirai ilaç, 11 ton ayçiçeği tohumluğu da peşin veya kredili olarak temin edildi.'' 
     
     -BÜYÜMEYE DEVAM- 
     
     Sezen, birlik olarak ekonomi piyasasını yakından talip ederken, bir yandan da büyümeyi sürdürdüklerini ifade ederek, şunları söyledi: 
 
     ''Ekonomik piyasaya ayak uydururken bir yandan da büyümeye devam ediyoruz. Birliğimiz piyasa şartları doğrultusunda, üzerine düşenleri en iyi şekilde gerçekleştirme çabası gösterirken, ortaklarımızın ürünlerini en iyi şartlarda değerlendirme ve ortaklarımıza ekonomik fayda sağlama gayretindeyiz. Ortaklarımızın desteğiyle büyümeye ve hizmete devam edeceğiz. 
 
     Geçtiğimiz iş yılında 35 kooperatifimizdeki 56 alım yerinde ve fabrikalarımızda yürütüşen ayçiçeği alımlarını bu yıl 88 alım yeri ve fabrikalarımızda yapacağız. Bu konuda gerekli hazırlıkları tamamladık. Uzun vadede hedefimiz uygulamayı bütün kooperatiflerimize yaymaktır. Alım yerlerinde alımı yapacak eksper ve kantar memurları ile yağ tayin cihazlarını kullanacak laborantlar eğitime alınmıştır.'' 
     
     -EN BÜYÜK 76. SANAYİ KURULUŞU- 
     
     Trakya Birliğin, İstanbul Sanayi Odasının bu yılki ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırma Raporu''nda 76. sırada yer aldığını hatırlatan Sezen, ''2010 yılı değerlendirmelerine göre yapılan değerlendirmede birliğimiz 658 milyon 595 bin 170 lira net cirosu ile 76. sırada yer aldı. Gelecek yıl daha üst sıralarda olacağımızı tahmin ediyoruz'' dedi. 

Ekleme Tarihi
16.08.2011
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı


Link: TRAKYA BİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı SEZEN:Yem Ve Yağ Satışlarımızda Rekora Ulaştık
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız