Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 20 Ağustos 2022 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Buğday, Arpa
 Çavdar, Yulaf
 Mısır, Darı
 Pirinç
 Pamuk
 Soya
 Ayçiçeği
 Kanola
 Şeker Pancarı
 Yerfıstığı
 Nohut, Mercimek
 Fasulye, Bezelye
 Çay
 Tütün
 Aspir
 Fig, Yonca
 Diğer Tarla Bitkileri
 


Hububat ve bakliyatcılar, ABD ve Afrika pazarlarında yatırımı arttıracak

Hububat Bakliyat Yağlı Tohumları ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, "Afrika, Amerika, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerindeki Pazar payımızı güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi. Altunkaya, Irak'ta yaşanan olaylardan dolayı alternatif pazar arayışlarını sürdürdüklerini belirtti.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, Hububat Bakliyat Yağlı Tohumları ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilen Ocak- Temmuz ihracat rakamları değerlendirildi. Son dönemlerde komşu ülkelerde gelişen olayların ihracat üzerindeki etkileri masaya yatırılarak Amerika, Afrika, Uzakdoğu, AB ülkeleri ve diğer pazarlarla ilgili çalışmalara hız verilmesi yönünde yürütülen çalışmalara desteğin arttırılması kararlaştırıldı.
 
Mahsum Altunkaya, "Sektörel sorunlar ve bunlarla ilgili çözüm önerilerini görüşerek yeni pazarlar bulunması yönünde yürütülen çalışmaların hızlandırılmasına ve özellikle tanıtım gruplarımıza desteğin arttırılmasına karar verdik. Elbette son dönemlerde en büyük pazarlarımızdan birisi olan Irak’ta yaşanan olumsuzlukları dikkatle izliyoruz. Ancak ihracatçılarımız tek bir Pazar odaklı çalışmadığı için alternatif pazar arayışlarımız sürüyor. Afrika, Amerika, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerindeki pazar payımızı güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Hububat Bakliyat Yağlı Tohumları ve Mamulleri İhracatçıları Birliği yönetim kurulu toplantısına, yönetim kurulu üyeleri Celal Kadooğlu, Mesut Acar, Şahin Batallı, Surur Aydın, Selami Memiş, Murat Unat, Ali Çoban, Kemal Çakmak, Yusuf Akan, GAİB Genel Sekreter Vekili Mikail İrtegün ve Genel Sekreter Yardımcısı Aydın Kutlu katıldı.
 
 
 
 
(CİHAN)
 
 

Ekleme Tarihi
20.08.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: hububat, bakliyatcılar, bakliyat, ABD ve Afrika pazarları, yatırım
Link: Hububat ve bakliyatcılar, ABD ve Afrika pazarlarında yatırımı arttıracak
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız