Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 20 Ağustos 2022 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarla Bitkileri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Buğday, Arpa
 Çavdar, Yulaf
 Mısır, Darı
 Pirinç
 Pamuk
 Soya
 Ayçiçeği
 Kanola
 Şeker Pancarı
 Yerfıstığı
 Nohut, Mercimek
 Fasulye, Bezelye
 Çay
 Tütün
 Aspir
 Fig, Yonca
 Diğer Tarla Bitkileri
 


Balkan Tarım Kongresi Edirne'de yapılacak

Tarla ve bahçe bitkileri, hayvancılık ve gıda gibi diğer konularda bilgiler verecek Kongre'de, 160 civarında araştırıcı ve bilim adamının uzmanlık konularında sunum yapacağı belirtiliyor.

EDİRNE - Balkan Tarım Kongresi, 8-10 Eylül'de Edirne'de gerçekleştirilecek.

Kongre Düzenleme Komitesi Başkanı ve Trakya Üniversitesi (TÜ) Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya (üstte), yaptığı yazılı açıklamada, kongrenin TÜ, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi, Plovdiv Tarım Üniversitesi, Filibe-Bulgaristan, Trakia Üniversitesi, Stara Zagora-Bulgaristan, Trakya Demokritus Üniversitesi ve Orestiada-Yunanistan destekleriyle Balkan Kongre Merkezinde yapılacağını belirtti.

Kongrenin bilimselliğin yanı sıra tarımsal ürünlerde bölgesel ticareti artırma, üreticilerin ve bu bölgede yaşayanların gelirlerini yükseltmeye yönelik olduğunu aktaran Kaya, şunları kaydetti:

"Balkan ülkelerinden temsilciler, öncelikle kendi ülkelerinin tarımsal durumu ve potansiyellerini anlatan sunumlar yapacak. Daha sonra 22 davetli konuşmacı, yapılacak beş farklı oturumda tarla ve bahçe bitkileri, hayvancılık ve gıda gibi diğer konularda bilgiler verecek. Kongrede 160 civarında araştırıcı ve bilim adamı kendi uzmanlık konularında sunular yapacak."

Kongreye, 700'den fazla katılımcı bekleniyor

Kaya, kongreye, Türkiye ve Balkan ülkelerinin yanı sıra 25 farklı ülkeden çok sayıda üniversite, tarımsal kuruluşların temsilcileri, öğretim üyeleri ve araştırmacıların katılacağını ifade etti.

Araştırma enstitüleri ve ilgili kuruluşların kongrede stant açacağını belirten Kaya, kongreye, Balkan bölgesinden birçok üreticinin katılacağını ifade etti.

Kongrede yaklaşık 830 bildirinin sunulacağını vurgulayan Kaya, 700'den fazla katılımcıyla bugüne kadar Türkiye'de tarımsal alanda yapılan en büyük bilimsel toplantının gerçekleştirileceğini kaydetti. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
04.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: tarım, tarım kongresi, edirne
Link: Balkan Tarım Kongresi Edirne'de yapılacak
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız