Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 31 Ekim 2020 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Hayvancılık »  Etlik Piliç Üretimi »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler-Paydaşlar
 Damızlık, Tür-Irk
 Kuluçka-Civciv
 Aşı-İlaç
 Yetiştirme teknikleri
 Mekanizasyon
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Kesim-Depolama
 Piliç ve et ürünleri
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 Hastalık
 Diğer
 


Kanatlı sektörü, 2023 hedefi için eğitim programı düzenliyor

Kanatlı sektörünün son 10 yılda hem ihracatı, hem de ihraç ettiği ürün çeşitliliğinde büyük artış meydana gelmesi sektörün dış ticaret mevzuatını daha sıkı takip etmesini zorunlu hale getirdi. Kanatlı Tanıtım Grubu, “Dahilde İşleme Rejimi” ve “İhracata Yönelik Devlet Yardımları Kararları” konusunda sektörün profesyonellerine yönelik eğitim atağına kalktı.

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin ev sahipliğinde, Türk Kanatlı Sektörü paydaşlarını temsilen, Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği, (BESD-BİR ) Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUMBİR) işbirliğinde, Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen toplantıda KPMG Gümrük ve Dış Ticaret Murat Palaoğlu, Dahilde İşleme Rejimi” ve “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” başlıklarında sektörün profesyonellerine sunum yaptı.

'RUSYA PAZARINDAKİ PAYI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ'
 
Türk Kanatlı Sektörü’nün 2023 yılında 3,5 milyar dolar ihracat hedefi bulunduğuna dikkati çeken Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kanatlı Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bedri Girit, 2023 hedefine ilerlerken firmaların “Dahilde işleme Rejimi” ve “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” konularında sorun yaşamamaları için çaba gösterdiklerini kaydetti. Türk Kanatlı Sektörü’nün yakın gelecekte Rusya pazarındaki Pazar payını büyük oranda arttırmasını beklediklerini anlatan Girit, “Irak pazarındaki siyasi belirsizlik giderildiğinde, Rusya pazarındaki lehimize gelişmelerle birleştiğinde 2023 hedeflerinin çok üzerine çıkmamızı mümkün olacak bir ortam oluşacak. Şartlar Türk Kanatlı Sektörü’nün bu kadar lehine iken “Dahilde İşleme Rejimi” ya da “İhracata Yönelik Devlet Yardımları”nda bilgisizlikten kaynaklanan yanlışlıklar yaparak firmalarımızın zarara uğramasını istemiyoruz. Eğitim programlarımızda bu amaçla organize edildi. Önümüzdeki dönemde eğitim çalışmalarımız sürecek.” şeklinde konuştu.

KANATLI İHRACATI 683 MİLYONU AŞTI

Kanatlı sektörü, 2014 yılının Ocak-Ağustos döneminde 426 milyon 729 bin dolarlık kanatlı eti, 256 milyon 660 bin dolarlık yumurta ihracatı olmak üzere 683 milyon 389 bin dolar ihracat gerçekleştirdi. Kanatlı sektörü, 2013 yılının aynı döneminde ise; 416 milyon 818 bin dolarlık kanatlı eti, 232 milyon 105 bin dolarlık yumurta ihracatı olmak üzere 648 milyon 923 bin dolarlık ihracata imza atmıştı. Sektörün ihracatı yüzde 5,3 artış gösterdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
(CİHAN)
 
 

Ekleme Tarihi
07.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: kanatlı sektörü, toplantı
Link: Kanatlı sektörü, 2023 hedefi için eğitim programı düzenliyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız