Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 04 Şubat 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Su Ürünleri »  Su ürünleri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Tür, Irk
 Aşı, İlaç
 Mekanizasyon
 Kültür balıkçılığı, Deniz
 Kültür balıkçılığı, Tatlı Su
 Avlanma, Av teknolojisi
 Su ürünleri
 İhracat, İthalat
 Ticaret, Pazarlama
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Diğer
 


Dev yayın balığı büyük ilgi çekti

Tokat’ın Niksar ilçesinde Kelkit Çayı’nda yakalanan 2 metre uzunluğunda, 50 kilogram ağırlığındaki yayın balığı ilgi odağı oldu.

Niksar’da Kelkit Çayı’nda yakalanan dev yayın balığı görenleri hayrete düşürüyor. Yaklaşık 2 metre boyunda, 50 kg ağırlığında olan dev yayın balığı ile fotoğraf çektirmek isteyenler sıraya girdi.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Bilgü adlı vatandaş Kelkit Çayı Üniversite bölgesinde gezinirken suyun içinde bir hareket olduğunu fark etti. Irmaktaki suyun azlığını fırsat bilen Bilgü, suyun kenarına yaklaştığında büyük bir karartı olduğunu gözlemledi. Suya giren Bilgü, dev yayın balığını görünce elleriyle onu güçlükle kıyıya çıkarttı. Balığı ilçe merkezindeki bir balıkçıya satan Bilgü, ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi.
Dev balığı satın alan Ercan, Nazmi ve Kaya adlı balıkçılar akşama kadar balığı kesmeyeceklerini ve tezgahta sergileyeceklerini, daha sonra kilo halinde satış yapacaklarını söylediler.

Tezgaha güçlükle asılan 2 metrelik balığı gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Tezgahın önünden geçen kimi vatandaşların ise cep telefonuyla fotoğraf çekmesi dikkat çekti. 2 metre uzunluğunda, 50 kilo ağırlığındaki balık, kilosu 10 TL’den satılacak.

Beyaz etli büyük balıklar grubunda yer alan yayın balığının; haşlaması, buğulaması, fırın ve kızartması ile lezzetli bir balık olduğu vurgulandı. 
 
 
 
 
(İHA)
 
 

Ekleme Tarihi
24.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: dev yayın balığı, kelkit çayı, Tokat, balık
Link: Dev yayın balığı büyük ilgi çekti
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız