Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 27 Şubat 2020 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Su Ürünleri »  Mekanizasyon »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Tür, Irk
 Aşı, İlaç
 Mekanizasyon
 Kültür balıkçılığı, Deniz
 Kültür balıkçılığı, Tatlı Su
 Avlanma, Av teknolojisi
 Su ürünleri
 İhracat, İthalat
 Ticaret, Pazarlama
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Diğer
 


Proje amacına ulaştı

AYDIN'ın Kuşadası Rotary Kulübü'nün 2002 yılında başlatıp sürdürdüğü Yapay Resif Projesi kapsamında 4 resifi oluşturan 100 adet beton bloğun dökümü tamamlandı.
 
Kuşadası Rotary Kulübü Başkanı İbrahim Durak, körfezdeki balıklara yapay yaşama alanı yaratmakla ilgili başlatılan projenin 12 yıldır başarıyla sürdüğünü belirtti. Projenin Kuşadası'nda denizle ilgilenen herkesi memnun ettiğini ifade eden Durak, “İlk başlarda tepki gösterenler bile sonradan çok faydasını görüp bu projeye saygı duydu. Resifleri atmamızda bize en büyük desteği veren kuruluşların başında ilçe tarım müdürlüğü ve kaymakamlık geldi. Yapay Resif Projesi kapsamında Kuşadası Körfezi'ndeki balık türlerini 40-45 seviyesine çıkarabildik” dedi.
 
Kuşadası Rotary Kulübü ile projeyi yürüten İzmir Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altan Lök de projenin amacına ulaştığını belirtti. Prof. Dr. Altan Lök, “Sonuçlara baktığımızda bugün resifler sayesinde Kuşadası'nda bir takım sektörler oluştuğunu görüyoruz. Bazı insanlar teknelerini halka açıp ‘Gelin sizi resife götürelim, balık avlayın. Oltanız, yeminiz bizden' diyor. Balıkçı kooperatiflerimiz de bu işten son derece memnun” diye konuştu. 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
12.02.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Aydın, Kuşadası Rotary Kulübü, körfezdeki balıklara yapay yaşama alanı, Yapay Resif Projesi, resif, balık, körfez
Link: Proje amacına ulaştı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız