Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 26 Eylül 2021 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Su Ürünleri »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Tür, Irk
 Aşı, İlaç
 Mekanizasyon
 Kültür balıkçılığı, Deniz
 Kültür balıkçılığı, Tatlı Su
 Avlanma, Av teknolojisi
 Su ürünleri
 İhracat, İthalat
 Ticaret, Pazarlama
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Diğer

Yaz sıcaklarında balık buğulamayı tercih edin
 
 
 
KAYSERİ -Denizlerde avlanma yasağının devam ettiği yaz aylarında balık uzmanları, hafifliği ve sindiriminin kolaylığı dolayısıyla balıkların buğulama şeklinde tüketilmesini tavsiye ediyor.

Yaz sezonunda küçük tekneler ile avlanan bazı balık türlerinin ve özellikle kültür balıkçılığı ile tezgahlara konulan alabalıkların buğulama şeklindeki servisinin çok ideal olduğunu ifade eden İstanbul Balıkçılık ve Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Güntaç Kurt, yaz aylarında alabalığın buğulama şeklinde tüketilmesi tavsiyesinde bulundu. İstanbul Balıkçısı Izgara Ustası Alim Çetin de kültür balıkçılığında alabalığın önemli bir yeri teşkil ettiğini kaydederek, Kayseri ve civarında yetiştiriciliği yapılan alabalıkların çok lezzetli olduğunu söyledi.

Yaz aylarında hafif oluşu ve kolay sindirilebilir olması dolayısıyla balık tüketmek isteyenlerin alabalık buğulamayı tercih etmelerinin daha doğru olacağının altını çizen Çetin, kiremitte alabalık buğulaması ile ilgili şunları belirtti: "Kiremitte alabalık buğulama, yaz aylarının en güzel balık tüketme şeklidir. Yaz döneminde alabalık buğulamanın tadına doyum olmaz. Alabalığı, üzerine kaşar, domates ve biber ilave ederek fırında pişirince çok şahane olur. Biz işletmemizde kiremitte alabalık buğulamayı hazırlarken iki adet alabalığı güzelce temizliyoruz. Balığın üzerine domatesini, biberini ve kaşar peynirini ilave edip fırına koyuyoruz ve güzelce pişiriyoruz. Müşterilerimiz, alabalık buğulamasını çok beğeniyorlar. Biz de yaz aylarında hafif ve çok lezzetli olmasından dolayı balık tüketmek isteyen herkese porsiyonu 10 TL'den alabalık buğulamasını tavsiye ediyoruz.”

Ekleme Tarihi
20.06.2013
Ekleyen Kişi
gidatarim2

Etiketler: Yaz sıcaklarında balık buğulamayı tercih edin
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız