Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 29 Ekim 2020 Perşembe
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Su Ürünleri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Tür, Irk
 Aşı, İlaç
 Mekanizasyon
 Kültür balıkçılığı, Deniz
 Kültür balıkçılığı, Tatlı Su
 Avlanma, Av teknolojisi
 Su ürünleri
 İhracat, İthalat
 Ticaret, Pazarlama
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Diğer
 


Balıkçılar 'Vira Bismillah' diyecek

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde balıkçılar balık sezona hazır girmek için çalışmalarını tamamlamak üzere olan balıkçılar, bu sene denizden bol balık beklediklerini söyledi.

Ereğli Bozahane mevkisinde balıkçılar balık sezonu için çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. 1 Eylül de sona erecek olan avlanma yasağının ardından sezona hazır girmek isteyen balıkçılar çalışmalarına başladı. Ağları kontrol eden balıkçılar, ağların tamiri ile birlikte balıkçı teknelerinin de bakım onarım çalışmasını yapıyor. Teknelerini karaya çıkararak elden geçiren, alt karinada boya ve tamir işlerini yapan balıkçılar bu sene denizden bol balık beklediklerini belirtti.

37 yıllık balıkçı Musa Atasoy, bu sene denizden bol balık beklediklerini kaydetti. Atasoy konuşmasında "Valla umudumuz var. Lüfer çinekop kendisini gösterdi. Torik çıktı. Havyar tutar mı tutmaz mı bilmem. Tutarsa güzel balıkçılık olacak. Bu şimdi havaya bağlı. Sezon açıldığında istavrit, Palamut sarıkanat, lüfer çıkar. Biz gırgırcıyız. Ama 15 Eylül' de de trol balıkları çıkar. Barbunya ve mezgit çıkar. Hazırlık olarak ağlarımıza bakıyoruz, motorlarımızı boyuyoruz. Eksiklerimizi hallediyoruz. Motoru karaya çekerek karinayı motorun altını boyayacağız." dedi.

Bir diğer balıkçı Ekrem Töre ise konuşmasında çalışmalarına sezon için erken başladıklarını balık işinin nasip olduğunu ve balığın bol olup olmamasının ise hava şartlarına bağlı olduğunu ifade etti.
 
 
 
 
(CİHAN)
 

Ekleme Tarihi
30.08.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: balıkçılar, vira bismillah
Link: Balıkçılar 'Vira Bismillah' diyecek
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız