Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 23 Şubat 2020 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Organik Tarım »  Eko Turizm  »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Organik Tarım Teknikleri
 Kontrol, Sertifikasyon
 Eko Turizm
 İhracat, İthalat
 Ticaret, Pazarlama
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Diğer

Tarım Turizm Takas

Buğday Derneği'nin organik tarım yapan çiftliklerde gönüllü olarak çalışma imkanı yaratan TaTuTa projesi her geçen yıl biraz daha büyük ilgi görüyor.

Buğday Derneği’nin 2004 yılında başlayan projesi TaTuTa her geçen yıl daha büyük ilgi görüyor. Projenin 2011 yılında gerçekleşen rakamları geçtiğimiz hafta belli oldu.

TaTuTa sayesinde şehir hayatından çıkıp giden gönüllüler çiftliklerdeki yaşamı deneyimleyebiliyor. TaTuTa çiftliklerine sadece Türkiye'den değil dünyanın dört bir yanından insanlar konuk oluyorlar.

Buna göre TaTuTa çiftliklerinde gönüllü ve konukların 2010 yılında 2822 olan geceleme sayısı 2011 yılında 3035’e yükseldi. Proje kapsamında bugüne kadar çiftliklerde yapılan geceleme sayısı ise 10674’e çıktı.

Geçen yıl çiftlikleri ziyaret edenlerin 126’sını kadınlar, 63’ünü erkekler oluşturdu. Yaş grubunda ise öncelik 25 yaşa kadar olan gençlerdeydi: 86. Onları 25-35 yaş aralığı 75 kişi, 36-45 yaş arası 22 ve 46-55 yaş arası 3 kişi izledi.

Çiftlikleri ziyaret edenlerin önemli bir kısmını yabancı uyruklular oluşturuyor. 2011’de de bu eğilim değişmedi ve gönüllü ve konukların 153’ünü yabancı uyruklular, 36’sını ise Türk gönüllü ve konuklar oluşturdu. Yabancı uyruklularda başı 48 kişi ile Amerikalılılar çekerken 36 kişi ile Türkler ikinci sırada yer aldı. Onları 18 kişi ile İngilizler, 16 kişi ile Almanlar, 11 kişi ile Fransızlar, 9 kişi ile Kanadalılar, 7 kişi ile Avustralyalılar, 6 kişi ile Hollandalılar, 5’er kişi ile Avusturya ve Çinliler, 4 kişi ile Çekler, 2’şer kişi ile Brezilyalı, İspanyol, İsveç, İsviçreli ve Malezyalılar, 1’er kişi ile Danimarka, İsrail, İtalyan, Japon, Kıbrıs, Kolombiya, Meksika, Mısır, Nepal, Polonya, Portekiz, Rus ve Suriyeli ziyaretçiler izledi.
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
27.01.2012
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız