Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 17 Eylül 2021 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Organik Tarım »  Diğer  »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Organik Tarım Teknikleri
 Kontrol, Sertifikasyon
 Eko Turizm
 İhracat, İthalat
 Ticaret, Pazarlama
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Diğer
 


Dünya Organik Kongresi Ekim’de İstanbul’da

13-15 Ekim 2014 tarihlerinde, Buğday Derneği ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak olan Dünya Organik Kongresi’nin (IFOAM Organic World Congress) ayrıntılı programı belirlenmeye başlandı. Ana Bölüm ve Bilimsel Bölümün oturumları ve konuşmacıları açıklandı.
Kongrenin sloganı, “Organik Köprüler İnşa Etmek” (Building Organic Bridges)
 
Dünya Organik Kongresi Ana Bölüm

Ana Bölüm’de “Organik Vizyonu Geliştirmek” ve “Organik Dünyayı Büyütmek” başlıkları altında iki paralel bölüm yapılacak.
Bölgesel Öncelikler, Gıda Güvenliği, Pazarın Gelişimi, Küçük Çiftlik Sahipleri, Organik Sertifika Sistemlerini Gözden Geçirmek oturum başlıklarından bazıları.

Ana Bölüm’ün panelistleri arasında, tüm dünyada geniş yankı uyandıran Bütüncül Yönetim (Holistic Management) yönteminin yaratıcısı ve Savory Ensitüsü’nün kurucusu Allan Savory, BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) temsilcisi ve BM Sürdürülebilirlik Standartları Forumu (UNFSS) Koordinatörü Ulrich Hoffmann, 2011 IFOAM Organik Tarımda Yenilikler Ödülü (OFIA) sahibi Shaikh Tanveer Hossein de var.
 
Dünya Organik Kongresi Bilimsel Bölüm

Bilimsel Bölüm ise üç paralel bölümden oluşuyor.

Dünyanın dört bir yanından gelecek bilim insanları, Toprak, Bitkisel Üretim, Hayvansal Üretim, Sosyoekonomik Konular ve Özel Konular başlıkları altında, en güncel bilimsel çalışmalarını paylaşacaklar.

Kongrenin diğer 2 bölümü olan Uygulayıcı Bölümü ve Atölye Çalışmaları’nın ayrıntılı programları da çok yakında açıklanacak.

Dünya Organik Kongresi’nin program detaylarını, hazırlık aşamasını, en güncel bilgileri ve kongre günlerindeki tüm detayları Yeşil Gazete olarak Buğday Derneği ile kurduğumuz gönüllü işbirliği üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

13-15 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Dünya Organik Kongresi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için: owc2014.org/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
02.08.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Organik , kongre
Link: Dünya Organik Kongresi Ekim’de İstanbul’da
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız