Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 25 Şubat 2020 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Çevre, Enerji »  Biyoteknoloji »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Çevre Sorunları, Koruma
 Toprak,Su Kaynakları
 Küresel Isınma, İklim Değişimi
 Doğal Kaynaklar Yönetimi
 Enerji Kaynak, Sistemleri
 Sulama, Enerji Sistemleri
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Biyoteknoloji
 Hava Durumu
 Diğer
irfan yağcı 

08 Betulteknik Biyogaz Ltd.Şti.Tekno Park’a Biyogaz Biyo Gübre Tesisi Kuruyor

 

Firmamız Ankara ili Yeni Mahalle Belediyesince yaptırılan Tekno Park İnşaatını Makhaf İnşaatın üstlendiği enerji santrallerinin prototip mini santrallerden biyogaz ve biyo gübre üretim tesisini 30.07.2011.tarihinde tamamlamış olacaktır.

Firma yetkilisi İrfan Yağcı’nın biyogaz, biyo gübre konulu yazısı değerli devlet büyüklerimiz, belediye başkanlarımız, köy muhtarlarımız, tavuk ve sığır çiftlik sahipleri büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Türk Milleti Zekidir, Türk Milleti Çalışkandır’’ ancak hala İran’dan ve Rusyadan doğalgaz alıyoruz, petrol üreten ülkelerden petrol alıyoruz. Önümüzdeki 50 yıl sonra petrol artık yok denecek kadar az zengin ülkelerin elinde olacak ben demiyorum bilim adamları diyor bu noktaya dikkat edin Türkiye Cumhuriyeti olarak tamamıyle biyo kütle enerjisine dönüşüm yapılırsa elektrik ısı ve motor yakıtı enerjisi olarak %.56.ENERJİ İHTİYACIMIZI karşılıyoruz. Bu nedemektir; büyük paralar harcayarak yabancı şirketlere yaptırdığımız barajlar İran’an Rusya’dan aldığımız doğalgaz bunlara ihtiyaç kalmayacak demektir.

Biz gelecekte petrolün yerini alacak yakıtı bugazı üretiyoruz peki neden ve nasıl üretiyorsunuz diye sorarsanız kanalizasyonlarımızı derelere dökerek yer altı sularımızı kirlettiğimiz o pis kokular (bizim için altın değerindedir) yayan atıklarımızdan, tavuk sığır binek hayvanı çiftliklerindeki atıklardan motor yakıtı üretiyoruz. Bununlada bitmedi, gaz üretimi bittikten sonra kalan su ve atıklarda arazi sulama ve ziraat mühendislerinin arayıpta bulamadığı organik tarımda kullanılan sülfatlı gübre biyo gübrede üretiliyor. Devlet büyüklerimize iletelim ulaşalım biyo kütle enerjisine dönüşüm kredileri verilir ise ülke olarak zenginleşmemizin yolu açılmış olur. Ülkemizle ticareti olan Almanya, Çin, Hollanda daha birçok ülke bu biyogazla çalışan belediye otobüsleri bile var. Gelelim yüce Atatürk’ün o önemli sözüne; mademki bu kadar zeki ve çalışkan bir milletiz neden atıklarımızı enerjiye çevirip biyogaz ve biyo gübre üretmede tereddüt ediyoruz? iddia ediyorum 40.000 adetlik tavuk çiftliğine 200.tonluk. bir tesis kurduran çiftlik sahibi yaptığı yatırımı 1.yılda amorti ediyor, ayrıca elektrik, kömür, odun, lpg ihtiyacını bütün enerji giderini karşılıyor. Sonraki yıllarda ise enerji giderini bedavaya getiriyor.

 

EY BÜYÜK TÜRK MİLLETİ UYAN VE KENDİNE GEL !

 

Ekleme Tarihi
07.07.2011
Ekleyen Kişi
irfan yağcı


Link: Ankara Yenimahalle Teknoparkta Biyogaz Biyogübre Tesisi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız