Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 29 Şubat 2020 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Çevre, Enerji »  Biyoteknoloji »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler, Paydaşlar
 Çevre Sorunları, Koruma
 Toprak,Su Kaynakları
 Küresel Isınma, İklim Değişimi
 Doğal Kaynaklar Yönetimi
 Enerji Kaynak, Sistemleri
 Sulama, Enerji Sistemleri
 Araştırma, Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek, teşvikler
 Biyoteknoloji
 Hava Durumu
 Diğer

Biyoyakıt kararnamesi Konya'da masaya yatırılıyor

KONYA (CİHAN)- Konya Ticaret Borsası (KTB), Biyoyakıtlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİYAME) ile birlikte ''1. Biyoyakıtlar ve Tarım Sektörü'' paneli düzenledi. 1 Mart Konya Ticaret Borsası konferans salonunda yapılacak panelde biyoyakıt kullanımı ile ilgili kararnamenin tarıma etkileri masaya yatırılacak.


        KTB'den yapılan açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı taner Yıldız'ın da katılacağı panelin ana konusunun ''EPDK Biyoyakıt Kararları ve Tarım Sektörüne Etkileri'' başlığı altında, EPDK'nın 16 Mart 2011'de aldığı Biyoyakıtlar Kararnamesi'nin tarım sektörüne etkisi, gıda arzı, dağıtım ağının oluşturulması ve kararların uygunluğunun tartışılacağı kaydedildi. KTB Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kaleli, panelde Enerji ve Tarım Bakanlığı, EPDK, Pet-Der, Biyodizel ve Biyoetanol Derneği temsilcilerinin ve çok sayıda katılımcının bir araya geleceğini belirtti.

        BİYAME Genel Müdürü Prof. Dr. Fikret Akınerdem de, KTB ile ortaklaşa düzenleyecekleri panele ilişkin şunları söyledi: ''Ülkemizde biyoyakıtlar ile ilgili alınmış veya alınacak kararlar, tarım sektörüyle birlikte değerlendirildikten sonra ele alınması gerekmektedir. Zira, ülkemiz biyoyakıt hammaddeleri özellikle de biyodizel hammaddeleri konusunda şu an yeterli kaynaklara sahip değildir. Öyle ki, biyodizel hammaddesi olarak kullanılacak yağ bitkileri bakımından yüzde 70 oranında dışa bağımlıyız. Bu bakımdan, biyoyakıt konusu sektör taraflarının katılımı ile en verimli şekilde ele alınmalı.''
 

Ekleme Tarihi
28.02.2012
Ekleyen Kişi
gidatarim2

Etiketler: biyoyakit,KTB,tarim,çiftçi,tarla,yakit.BİYAME
Link: Biyoyakıt kararnamesi Konya'da masaya yatırılıyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız