Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 30 Ekim 2020 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Bilişim, Teknoloji »  Bilgi Sistemleri »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Teknik Bilgiler
 Gıda, Tarım Bilişimi
 Bilgi Sistemleri
 E-Devlet Uygulamaları
 e-Ticaret, e-İş
 Hassas Tarım
 CBS, Uzaktan Algılama
 Nanoteknolojiler
 Biyoteknoloji, Gen Müh.
 Diğer
 


Tarım bilgi sistemi artık tabletle kaydedilecek

Tarım Bilgi Sistemi içinde yer alan ‘Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi’ (TÜKAS) çalışmaları kapsamında Bursa'da 170 adet tablet dağıtıldı.

Ülke genelindeki tüm tarımsal işletmelerin üretim bilgilerinin kayıt altına alınarak işletme bilgilerinin tamlığı ve güncellenmesinin sağlanması amacıyla uygulamaya konulan Tarım Bilgi Sistemi çalışmaları devam ediyor. Tarım Bilgi Sistemi içinde yer alan ‘Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi’ çalışmaları kapsamında, Bursa'da kullanılmak üzere 170 adet tabletin dağıtımı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik’in de katıldığı bir törenle yapıldı.

İl Müdürlüğü'nde yapılan tablet dağıtımı törenine İl Müdürü Ömer Çelik’in yanı sıra müdür yardımcıları, şube müdürleri ve istatistik birimi çalışanları ve ilçe müdürlüklerinde sistemde görevli personel katıldı. Tablet dağıtımını yapan İl Müdürü Ömer Çelik, ilde tarımsal faaliyet yapan tüm işletmelerin TÜKAS'a kayıt edilmesi için yürütülecek çalışmalarda kullanılacak tabletleri ilgili personele vererek, işlerinde kolaylık ve başarılar diledi.

Tarımsal üretimden sonra tarımsal kayıt sisteminde de teknolojik imkanların kullanılacağına dikkat çeken İl Müdürü Ömer Çelik, teknolojik altyapı ile 2014 genel tarım sayımı ve kayıt sisteminin sürdürülebilirliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalarda tabletlerin büyük kolaylık sağlayacağını belirtti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
19.07.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Tarım bilgi sistemi, tablet
Link: Tarım bilgi sistemi artık tabletle kaydedilecek
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız