Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 21 Ekim 2020 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Bilişim, Teknoloji »  E-Devlet Uygulamaları »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Teknik Bilgiler
 Gıda, Tarım Bilişimi
 Bilgi Sistemleri
 E-Devlet Uygulamaları
 e-Ticaret, e-İş
 Hassas Tarım
 CBS, Uzaktan Algılama
 Nanoteknolojiler
 Biyoteknoloji, Gen Müh.
 Diğer
 


Çiftçi Kayıt Sistemi kaydında 1 Ekim son gün

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) bu yıl hem 2014, hem de 2015 yılı kayıtlarının yapılacağını bildirdi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, 29 Ağustos 2014 tarihinde sona eren ÇKS başvurularıyla ilgili süreyi 1 Ekim Çarşamba tarihine kadar uzattığını hatırlattı.

Yoğunluk yaşanma ihtimali göz önünde bulundurularak çiftçilerin bir an önce ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerektiğinin altını çizen Bayraktar, üreticilerin bu yıla mahsus iki ÇKS başvurusu yapacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Hem 2014 hem de 2015

Bayraktar, yeni ÇKS yönetmeliğine göre, üreticilerin bu yıl hem 2014, hem de 2015 yılı ÇKS başvurularını yaptıracaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Daha önce, ÇKS için çiftçi müracaatlarının yıl sonuna kadar sürmesi nedeniyle ortaya çıkan alışkanlıklarından dolayı bazı çiftçilerin süre uzatımlarına rağmen halen 2014 üretim yılı ÇKS müracaatlarını başvuru süresi içinde yapamadıklarını görüyoruz. 2014 ÇKS kaydında son gün 1 Ekim Çarşamba. Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için 2014 ÇKS başvurularını 1 Ekim Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yaptırmaları gerekiyor. Üreticilerimiz olası sıkışıklıkları düşünerek, son gününü beklemeden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın il ve ilçe müdürlüklerine müracaat edip bir an önce 2014 yılı ÇKS başvurusunu yaptırmalarında fayda var."

Tarımsal desteklerden yararlanabilmek için ÇKS başvurularının yapılmasının zorunlu olduğuna işaret eden Bayraktar, bu nedenle ÇKS kayıtlarının ihmal edilmemesinin büyük önem taşıdığını kaydetti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
29.09.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: ÇKS, son gün, Çiftçi Kayıt Sistemi kaydında, 1 Ekim son gün
Link: Çiftçi Kayıt Sistemi kaydında 1 Ekim son gün
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız