Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 27 Kasım 2022 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Bilişim, Teknoloji »  Diğer »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Teknik Bilgiler
 Gıda, Tarım Bilişimi
 Bilgi Sistemleri
 E-Devlet Uygulamaları
 e-Ticaret, e-İş
 Hassas Tarım
 CBS, Uzaktan Algılama
 Nanoteknolojiler
 Biyoteknoloji, Gen Müh.
 Diğer
 


Veresiye defteri ‘cep’e giriyor

TURKCELL CEO’su Süreyya Ciliv, esnaf ve müşterileri arasında yeni bir teknolojik bağ olacak ‘Süper Esnaf’ uygulamasını tanıttı.

Ciliv, yeni uygulamayle ilgili “Süper Esnaf sayesinde esnaf dükkânını kolaylıkla uygulamaya kaydediyor, müşteri yakındaki esnafı görmek istediğinde bulunduğu konuma ve kategorisine göre esnafı anında görebiliyor. Uygulamanın içinde eğitimden, veresiye defterine kadar esnafın ihtiyaç ” dedi. Tanıtımı Arnatuvköy esnafı ile birlikte yaptığı iftar programının ardından anlatan Ciliv, Türkiye’de 2,7 milyon esnafın olduğunu belirterek şunları söyledi: “Güvenilir, işinin ehli ve mahallelerin temel direği esnafımız aynı zamanda ekonominin de önemli bir parçası. Onların tüm güzel özelliklerini ve teknoloji buluşturmak için yola çıktık. Türkiye’deki esnafın yüzde 10’u bakkal ve büfe, yüzde 6’sını minibüsçü, yüzde 5’ini nakliyeci, yüzde 5’ini kahve ve internet cafeler, yüzde 5’ini ise berber ve kuaförler oluşturuyor. 52 farklı alandaki esnafımızı bu uygulamada buluşturuyoruz.”

ESNAF DESTEK HATTI

“Esnafımızın beklentileriyle örtüşen en iyi ürün ve servisleri sunmak için Turkcell kollarını sıvadı” diyen Ciliv, “Turkcell’in Süper Esnaf kampanyası kapsamında, esnafın işlerini arttırmaya ve müşterilerine daha kolay erişmelerine olanak sağlayan uygulamalar, esnaf destek hattı, ihtiyaçları birebir karşılayan iletişim paketleri ve esnafın ticaretini canlandırmak için tüm yıla yayılan yerel esnaf şenlikleri bulunuyor. Kullanıcılar uygulamada esnaf hakkında yorumda bulunabiliyor, dükkânın fotoğrafını, iletişim bilgilerini arkadaşlarıyla paylaşabiliyor, esnaf da sattığı ürünlerle ilgili kampanya duyurusunu uygulama üzerinden yapabiliyor” diye konuştu.


Müşteri yorumları yer alacak

SADECE Turkcell’li esnaflar için geliştirilen Akıllı Yardımcım Uygulaması’nı telefonuna indiren esnaflar, müşterilerinin ve tedarikçilerinin bilgilerini rehberine kaydedebiliyor, müşterilerine SMS ile kampanyalarını duyurabiliyor, müşteri bazlı veresiye defterini akıllı telefonu üzerinde tutabiliyor, müşterileri aradığında o güne özel mesajını dinletebileceği “Buyrun Benim” uygulamasına da aynı uygulamadan ulaşabiliyor. Esnaf kendisine gönderilen bilgilendirmelerle Turkcell’in esnafa özel kampanya ve duyurularından haberdar oluyor, kendisine özel eğitim içeriklerinden ve oyunlardan yararlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
10.07.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Süreyya Ciliv, esnaf ve müşterileri arasında, yeni bir teknolojik bağ, Süper Esna, TURKCELL
Link: Veresiye defteri ‘cep’e giriyor
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız