Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 27 Eylül 2022 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Ekonomi, Lojistik »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tarımsal Destekler
 Havza Bazlı Destekleme Modeli
 Ekonomi, Finans
 Tarımsal Kredi, Bankalar
 İşletme Yönetimi
 Yatırımlar, İş Geliştirme
 Tarımsal Politika, Mevzuat
 Gıda, Tarım Lojistiği
 Marketler
 Tarım Sigortası
 Fuarlar
 Diğer

250 Engelli’ye Simit Tezgahı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından her yıl Engelliler Haftası’nda dağıtımı yapılan simit camekanı yerlerinin kura çekimi 5 Aralık 2012 Çarşamba günü Kocatepe Kültür Merkezi’nde yapılacak.


Noter huzurunda yapılacak çekilişle 871 başvuru arasından 250 engellinin, simit satışı yapacakları yerler belirlenecek.

Ankara Kocatepe Kültür Merkezin’de saat 11.00’de noter huzurunda yapılacak çekiliş ile Başvuruda bulunan 871 Engelli vatandaş’tan 250 Kişi Simit Camekanı sahibi olacak.
 
Ankara Halk Ekmek Fabrikası’ndan yapılan açıklamada “Toplumda engellilerin kendi ayakları üzerinde durabilmesi için herkes in bir katkıda bulunması gerektiği belirtilerek,Halk Ekmek olarak bazı engellileri simit camekanı sahibi yaparak katkıda bulunmak istedik” denildi
Halk Ekmek Fabrikası Yetkilileri,Camekan sahiplerine uyarıda bulunarak, Simit Camekanı sahibi olacak Engelli vatandaşların, “Simit Camekanlarının eksiksiz, kurallara uygun, temiz ve düzenli olmalı” gerektiğini ifade ederek, Engellilerin simit camekanlarını kendilerinin işleteceğini hatırlatıldı. “Camekanlarının başında özürlü kendisi duracak. Özürlünün satışa engel olacak kadar engeli varsa, örneğin görme engelli ise kendisi camekan’ın başında duracak yanında aileden birisi daha olacak. Özürlü camekan’ın başında duramayacak kadar engelliyse örneğin yatalaksa aileden birisi ana baba kardeşlerden biri veya evli ise eş veya çocuklardan birisi satış yapabilecekler”hatırlatmasında bulunuldu.
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
07.12.2012
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Etiketler: 250 Engelli, Simit Tezgahı
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız