Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 04 Temmuz 2022 Pazartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Ekonomi, Lojistik »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tarımsal Destekler
 Havza Bazlı Destekleme Modeli
 Ekonomi, Finans
 Tarımsal Kredi, Bankalar
 İşletme Yönetimi
 Yatırımlar, İş Geliştirme
 Tarımsal Politika, Mevzuat
 Gıda, Tarım Lojistiği
 Marketler
 Tarım Sigortası
 Fuarlar
 Diğer

Kurban bayramından önce  ödemesi gerçekleştirilen hububat pirim desteklemeleri yapıldı. ancak yapılan bir şikayet üzerine Adıyaman ilinde ödemeler yapılmadı.

Tarım bakanlığın kurban bayramından önce çiftçilere verilen hububat pirim desteklemeleri ödendi. ancak. Adıyamda bir kurum yetkilisi kendi menfeati uğruna tüm çiftçileri  il tarıma ve tarım bakanlşığına şikayeti üzerine bu pirimler askıya alınarak ödemesi durduruldu.

Bakanlıktan gelen müfetişlerin üç aya yakın yapılan inceleme sonu ve hala devam etmekte olan inceleme sonuç vermemiş sonucun vermeyişide adıyaman çiftçisi  maddi sıkıntı yaşamakta. şu an ekinlerine atacak gübre parasını bulamıyor ve borca da kimse vermiyor. taban gübresini bu pirim desteklemelerin ödemesine dair borca götürmüştür. ancak hala ödemesi yapılmayan bu pirim desteklemesi çiftçilerimizi çok mağdur etmektedir. adıyaman  çiftçi yetkililer bulunan ziraat oda başkanları ve milletvekilleri bu olaya bir an önce el atıp bunu neticelendirmeleri lazım. eğerbu pirimler bir an önce ödenmez ise  çiftçilerle beraber tüm adıyaman halkı bu sıukıntıyı çekiyor ve çekecektir. çitçilerimizin borçlerını bir an önce ödemesi ve rahat bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamak alış verişini yapmak için yetkililerin çiftçilerimizin mağduriyetini giderilmesini bekliyoruz.

Türk çiftçisi mağdur olduğu sürece elbet bir gün sıra yetkililerede gelecektir. toplum bir çark gibidir bir noktada sıkıntı olduğunda tüm toplum bundan etkilenir. Dost kara günde belli olur. kara günü bugün çiftçi çekiyor. yarın millet vekili çekecek çiftçi yardım edecek ziraat oda başkanı sıkıntı çekecek çiftçi yardımcı olacak. çiftçi olmazsa ne ziraat oda başkanları olur ne il ve ilçe tarım müdürlükleri olur nede millet vekilleri olur. Adıyaman çifçisinin yarayan derdine derman olmak için yetkilileri bir an önce bu incelemeye el atıp, çiftçilerimizin ödemelerini yaptırtsınlar. eğer bir yanlışlık varsa da sonra incelme kararına göre gereken ceza yetkili kimse onlara ödetsinler. KURUNUN YANINDA YAŞTA YANAR misali çiftçiyi mağdur etme, kimsenin hakkı olmaz

 

 

 

Mutlu Şahin

Ekleme Tarihi
23.02.2011
Ekleyen Kişi
mutlu şahin

Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız