Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 02 Temmuz 2022 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarım Tedarik »  Diğer »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tarım Finansmanı
 Tarım Sigortası
 Hizmet Sektörü
 Fuarlar
 Tohum
 Gübre
 Zirai İlaç
 Mekanizasyon
 Sulama
 Fidan
 Diğer
 


Akıllı Römorklar Fuarda Büyük İlgi Topladı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakırlı sanayici Günay Özserin tarafından Türkiye’de ilk olarak üretilen akıllı römorklar 6. Ortadoğu Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda büyük ilgi topladı.
 
Türkiye’de ilk olarak Diyarbakır’da üretilen akıllı römorklar 6. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda sergilendi. Sanayici Günay Özserin tarafından üretin akıllı römorkların bir çok fonksiyona sahip olduğu belirtildi. Akıllı römorkların çiftçinin yaptığı işi kolaylaştırdığını anlatan Özserin, tek kişinin bu römorkları kolayca kullanabildiğini söyledi. Akılı römorkları bu yıl imal ettiklerini dile getiren Özserin, “Türkiye’de ilk kez ürettiğimiz akıllı römorkların kapıları 3 şekilde açılıyor. Kapıların tümü hidrolik sistemle açılıyor. Ortalama 1-2 ton ağırlığında yük taşıma özelliğini sahip. Bu römorklarda bir ürünü taşınabilmesi tasarlandı. Tek kişi tüm bu işlemleri yapabilir. Şu an itibariyle 120 tane sipariş aldık. Fuarda akıllı römorklara büyük ilgi gösterildi. Bize sadece ham malzeme gelir. Biz de o ham malzemeleriyle böylesi ürünleri ortaya çıkarıyoruz” dedi.
 
Diyarbakır’da montaj sanayinin kurulması gerektiğini aktaran Özserin, “Ürettiğimiz römorklar için hibe beklentimiz vardı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile yaptığımız görüşmede hibe desteğinin şuan askıya alındığını söyledi. Sayın Başbakanımızdan beklentimiz hibe desteğini uygulamaya koymasıdır. Eğer çiftçilerimize römorklar için hibe desteği verirse, sanayimiz büyür. Şuan ticaret alanımız dardır. Bunu genişletmek için hibe desteğinin hayata geçmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
Akıllı römorkların 12 Nisan’a kadar fuarda sergileneceği belirtildi. 
 
 
 

Ekleme Tarihi
10.04.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Akıllı Römorklar, Fuarda Büyük İlgi Topladı
Link: Akıllı Römorklar Fuarda Büyük İlgi Topladı
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız