Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 22 Mayıs 2022 Pazar
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarım Tedarik »  Hizmet Sektörü »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tarım Finansmanı
 Tarım Sigortası
 Hizmet Sektörü
 Fuarlar
 Tohum
 Gübre
 Zirai İlaç
 Mekanizasyon
 Sulama
 Fidan
 Diğer
 


Vali Altıparmak'tan Tarım Zirvesi

ERZURUM (İHA) - Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak tarım ve hayvancılığın Erzurum için önemli ekonomik faktörlerden birisi olduğunu belirterek sektörün modern ve verimli hale getirilmesi için ilgili kurumlarla çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Vali Altıparmak tarım ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi. Erzurum’daki tarım ve hayvancılık sektörünü masaya yatıran Vali Altıparmak kurum müdürlerini tek tek dinleyerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Her hafta mesaisinin bir bölümünü kurum ziyaretlerine ayıran Vali Altıparmak bugün Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti. Erzurum’da Tarım ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren kurumların müdürleri ile bir toplantı yapan Vali Altıparmak yetkililerden brifing alarak kendi alanları ile ilgili çalışmalarını dinledi. Tarım ve hayvancılığın Erzurum için önemine işaret eden Vali Altıparmak sektörde en iyi olmak için bilimsel ve çağın gereklerine uygun çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğündeki toplantıya Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Şerafettin Çakal, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörü Ömerül Faruk Aydın, Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Erzurum Bölge Müdürü Ömer Efe, Et Kombinası Müdürü İsmail Atasever, Erzurum Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Yücel Koşapınar ve Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Ahmet Temur katıldılar.

Aziziye Kaymakamı Öz ve DAP Başkanı Demir’e Ziyaret…

Toplantının ardından Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden ayrılan Vali Altıparmak Aziziye Kaymakamı Zafer Öz’ü ziyaret etti. Son Kaymakamlar kararnamesi ile Aziziye İlçesine atanan Kaymakam Öz’e hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Altıparmak daha sonra ilçe müdürleri ile bir toplantı yaptı.

Son olarak DAP Bölge Başkanı Adnan Demir’i makamlarında ziyaret eden Vali Altıparmak Başkan Demir ve birim koordinatörleri ile bir süre görüştü. Vali Altıparmak ziyareti anısına DAP Bölge Başkanı Demir’e bir plaket verdi.
 
 

Ekleme Tarihi
19.09.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: DAP, Ahmet Altıparmak, tarım ve hayvancılık, toplantı, Zafer Öz, Erzurum
Link: Vali Altıparmak'tan Tarım Zirvesi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız