Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 27 Ocak 2021 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Tarım Tedarik »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Tarım Finansmanı
 Tarım Sigortası
 Hizmet Sektörü
 Fuarlar
 Tohum
 Gübre
 Zirai İlaç
 Mekanizasyon
 Sulama
 Fidan
 Diğer

 
 
Dört çeker bahçe aracı yaptı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde tornacılık yapan Recep Er, 4 çeker bahçe aracı yaptı.
 
Düzce’nin Akçakoca ilçesinde tornacı Recep Er, tasarımı tamamen kendine ait olan ve Tarım amaçlı kullanılmak üzere 4 çeker araç yaptı. Pat pat olarak adlandırılan araçlara şanzıman takılması fikrinin de mucidi olan Recep Usta, uzun süre üzerinde çalıştığı bağ, bahçe işlerinde kullanılabilecek binek oto tasarımını hayata geçirdi. Tasarımında, bir otomobilde olması gereken donatıların hepsinin var olduğunu belirten Recep Usta aracıyla ilgili şunları söyledi:
 
“Araçta şanzıman ileri geri olup, el freninden sinyalizasyon sistemine, aydınlatmasından cam sileceğine kadar her şey konulmuş çalışır durumdadır. Dört çeker hale getirmek için çalışmalarım sürüyor. Şu anki konumu ile köy yollarında dar alanlarda çekiş gücü ve manevrası yüksek bir tarım aracı özelliğine sahiptir. Tarladan geliş ve gidişlerde yüz kilo yük taşımada çok elverişlidir.” dedi.
 
    Tasarımının tamamen kapalı hale dönüştürülmesi için çalışmalarının olduğunu, ancak bunun için yeterli maddi kaynağa sahip olmadığını belirten Recep Er, "Patent başvurusu dahi yapamadım. Benzeri farklı projelerim var bir destekleyici ya da yatırımcının ilgisini bekliyorum." dedi.(CİHAN)

Ekleme Tarihi
30.09.2011
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı

Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız