Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 04 Şubat 2023 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Sebzecilik »  Hıyar »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum, fide-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Mekanizasyon-Sulama
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Sofralık havuç-turp
 İşleme-Paketleme
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 GDO
 Diğer
 


Aynı kafada bir ortak arıyorum

FERİT Şahenk ile el sıkışmak üzere oldukları konuşulan Günaydın’ın sahibi Cüneyt Asan “Türkiye’de 100, Avrupa ve Ortadoğu’da da 100 şube açma potansiyelimiz var. Bizimle aynı kafada, vizyonda olan kim varsa, gelsin birleşelim” dedi.


Doğuş Holding’in D.ream şirketinin öncülük ettiği satın alma ve ortaklık işlemleri tüm hızıyla sürüyor. En son Esas Holding’in Günaydın ile ilgilendiği konuşuluyordu. Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, görüşmeyi doğrularken, sadece Günaydın değil birkaç yerle daha görüştüklerini açıkladı. Ancak pazar günü yayımlanan Ayşe Arman röportajından öğrendik ki Esas Holding, ortaklıktan vazgeçmiş.

DOĞUŞ İLE MASADA

Aynı gün kulislerde, Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D.ream’in ortaklık için (büyük hissedar olarak) Günaydın’la masada olduğu konuşuluyordu. Günaydın’ın kurucusu Cüneyt Asan’a ulaştığımızda görüşmeyi doğruladı. Asan, “Pek çok muhtemel ortakla görüşüyoruz. Doğuş’la da görüşüyoruz” dedi.

Asan şöyle devam etti: “45 şubemiz var. 100 şube daha açılabilir. Avrupa ve Ortadoğu’da da toplam 100 restoran açılabilir. Bunun da çalışmaları yapıldı. Bu kafaya, bu vizyona, bu ruha sahip kim varsa gelsin görüşelim. Bu bir kafa, vizyon ve ruh meselesi.”
 
RÜYAM DÜNYA MARKASI OLMAK
 
CÜNEYT Asan, “Amacım bir Türk restoran markasını dünyalı yapmak. Bakü’de bir şubemiz var. İki tane de inşa halinde. Bize ‘5000 şube açalım’ diyen var. Burger konseptimiz Burger King’in, McDonalds’ın rakibi gösteriliyor” dedi.

KASAPTI 45 ŞUBELİ ZİNCİR OLDU
 
GÜNAYDIN, yıllar önce Bostancı’da küçük bir kasap dükkânı olarak serüvenine başladı. Bugün Köfte-Döner, Kasap-Steak House, Kebap-Restaurant, Günaydın Burger olmak üzere 4 farklı konseptte 45 şubeye sahip.

SATIN ALAN ALANA
 
GAMZE Cizreli’nin Saruhan Tan ile kurduğu Big Chefs restoran zinciri, bu yılın başında Obika’yı aldı. Esas Holding’in Big Chefs’i almak için görüşmeler yaptığı basına yansımıştı. Ancak görüşmeler flört aşamasında kaldı, evlilik olmadı.

ŞAHENK; NUSR-ET’İN İLK SAHİBİYLE GÖRÜŞÜYOR
 
FERİT Şahenk’in, en büyük satın alma işlemi 50 restoranı bulunan İstanbul Doors’tu. Mezzaluna, GoMongo gibi markaları da bünyesine katan D.ream, Zuma ve Roka’nın sahibi Azumi Group’a da ortak olmuştu. En çok sesgetiren satın alma ise 6.8 milyon dolarla Nusr.Et idi. Nusr.Et’in sahibi Nusret Gökçe, Günaydın kasapta yetişmişti.
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
10.12.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Aynı kafada, bir ortak, Cüneyt Asan, Doğuş Grubu, Esas Holding, Ferit Şahenk, Günaydın restaurant
Link: Aynı kafada bir ortak arıyorum
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız