Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 26 Ekim 2020 Pazartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Sebzecilik »  Hıyar »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum, fide-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Mekanizasyon-Sulama
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Sofralık havuç-turp
 İşleme-Paketleme
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 GDO
 Diğer
 


“Yılın Girişimcisi” Baydöner oldu

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY’nin dünya çapında gerçekleştirdiği ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş ödüllerinde biri olan “Yılın Girişimcisi” ödülünü Baydöner aldı.

İSTANBUL - Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY’nin dünya çapında gerçekleştirdiği ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul edilen “Yılın Girişimcisi” programının Türkiye ayağı sonuçlandı.

20 Şubat’ta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirilen gala gecesinde, “Yılın Girişimcisi” ödülünü alan Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tunçer, Monte Carlo’daki dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek…

EY’nin bu yıl dünya çapında 27’inci, Türkiye’de ise Hürriyet Gazetesi iş birliği, CNN Türk ve Endeavor’ın katkılarıyla 9’uncusunu düzenlediği “Yılın Girişimcisi” programının kazananı, Türk mutfağının önemli ürünlerinden biri olan döneri, fast food ürünlerle rekabet edebilir bir seviyede dünyaya tanıtmayı hedefleyen Baydöner oldu.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen görkemli gala gecesinde “Yılın Girişimcisi” ödülünü alan Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tunçer, 4-8 Haziran 2014 tarihlerinde Monte Carlo’da düzenlenecek “World Entrepreneur Of The Year - Dünya Yılın Girişimcisi” programında Türkiye’yi temsil edecek.

“Yılın Girişimcisi” programında başarıya ulaşan Baydöner’in kurucuları, medya ve iş dünyasının seçkin isimlerinden oluşan jüri tarafından girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterler doğrultusunda birinci seçildi.

Bu yıl Türkiye’yi Monte Carlo’da temsil edecek olan “Yılın Girişimcisi” Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz, “Başarısı sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünya çapında kanıtlanmış olan saygın jüri üyelerinin takdirini kazanmak bizim için bir onurdur. Türkiye’nin değeri olan döneri dünya çapında hak ettiği yere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız” sözleriyle yaşadığı mutluluğu dile getirirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Tunçer ise, “Bu ödül bizim için bir ödülden çok daha fazlasını ifade ediyor” dedi.

Devlet fikri olanın yanında Girişimciliğe verdiği destekten dolayı EY Türkiye’ye teşekkür eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yarışmaya katılan 5 finalisti cesaretlerinden dolayı tebrik etti. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını, başarıyı yakalamış bütün ekonomilerin hikayelerinin altında disiplinli ve çok çalışmanın olduğunu ifade eden Işık, "Başarı için sadece parlak fikir ve cesaret yetmiyor. Aynı zamanda doğru ve stratejik adımların atılması gerekiyor" diye konuştu.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması noktasında bilim ve teknoloji ile girişimciliği olmazsa olmaz olarak gördüklerini vurgulayan Işık, şunları söyledi: “Girişimciliğin desteklenmesi adına önemli adımlar atıyoruz. Fikri olanın artık devlet yanındadır. Her noktada, fikirden ürüne, üründen pazarlamaya, pazarlamadan satışa kadar her aşamada çok büyük oranda hibe olmak üzere destekliyoruz.”

Türkler, Avrupalı ve Amerikalılardan daha girişimci

Türklerde girişimci ruhunun var olduğunu kaydeden jüri başkanı Doğan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner ise, “Euro Barometre araştırmasına göre Amerikalıların yüzde 61’i, Avrupalıların ise yaklaşık yüzde 50’si kendi işini kurmak istiyor. Benzer bir araştırmayı Türkiye’de 3 bin kişinin katıldığı bir anket çalışmasıyla gerçekleştirdik. Anketten çıkan sonuca göre, katılımcıların yüzde 66’sı kendi işini kurmak istiyor. Bu da bizim Amerikalılar ve Avrupalılardan daha girişimci ruhuna sahip olduğumuzun bir kanıtıdır” dedi.

Ülkemizde “Chobani” gibi nice cevherler var

Ödül töreninde bir konuşma yapan EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, girişimciliğin ülke ekonomisinin gelişmesinde büyük bir rol oynadığını belirterek girişimcilik kültürünün ülkemizde yaygınlaşmasıyla birlikte dünya arenasında daha fazla markanın boy göstereceğine vurgu yaptı ve sözlerine şöyle devam etti;

“Gerekli desteğin sağlanması ve başarı yakalamış girişimcilerin doğru şekilde tanıtılmasıyla bu coğrafyadan çok daha fazla girişimcinin çıkacağına inanıyorum. Geçtiğimiz yıl ‘World Entrepreneur Of The Year – Dünya Yılın Girişimcisi’ ünvanını kazanan Erzincan doğumlu iş adamı Chobani Yoğurtları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Ulukaya, girişimcilik konusunda ülke insanına olan inancıma güzel bir örnek teşkil ediyor.”

Girişimcilere birçok kapı açıyoruz

“Yılın Girişimcisi” programına katılan girişimciler açısından prestijin yanı sıra birçok iş fırsatı da sağladığını belirten EY Yılın Girişimcisi Ülke Lideri Demet Özdemir ise, “Yılın Girişimcisi, bir yarışmadan çok iş dünyasından önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşen bir girişimcilik programı. Bu program vesilesiyle, katılan tüm finalistlere ülke çapında bilinirliklerini arttırmak, yerel ve global pazarlarda önemli bir network ağı içerisine dahil olmalarını sağlamak ve iş dünyasının önde gelen iş adamlarından oluşan bağımsız jüri üyeleri ile tanışma fırsatı sağlamak gibi birçok fayda sağlıyoruz. Markanın değerine büyük katkı sağlayan bu lokal sürecin sonunda Monte Carlo’da düzenlenen EY Dünya Yılın Girişimcisi programında Türkiye’yi temsil eden Yılın Girişimcisi, global bir platforma da açılmış oluyor. Bu platform üzerinden kazanılan ilişkiler yeni iş fırsatları sunuyor” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
24.02.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: yılın girişimcisi, baydöner
Link: 'Yılın Girişimcisi' Baydöner oldu
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız