Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 05 Aralık 2020 Cumartesi
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Sebzecilik »  Karnıbahar »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum, fide-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Taze kabak
 İşleme-Paketleme
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 GDO
 Diğer
 


Tost + ayran = 55 TL

Lahmacun-ayranın 85 lira olmasına tepkiler sürerken tartışma yaratan bir haber daha geldi...
 
Muğla'nın Bodrum ilçesinde lahmacun-ayranın 85 lira olması tartışmasının ardından şimdilerde ise bir otelde tost-ayranın 55 TL olması dikkat çekti.

Bir otelde AB süreci ile ilgili toplantıya katılan ulusal ajanslar, gazete ve televizyon temsilcileri 7 tosta ve ayrana 500 lira para ödedi. Tostun fiyatını soran gazetecilere, yetkililer tarafından 40 lira olduğu bildirildi.

Avrupa Bakanı Egemen Bağış'ın AB süreci ile ilgili katıldığı toplantıyı takip etmek için otele giden basın mensupları, basın toplantısının ardından otel yönetimi tarafından içtikleri suyun ve yedikleri tost ile ayranların parasının alınmasını şaşkınlıkla karşıladı. Kemal Derviş, Umut Oran ve birçok AB ülkesinden bilim adamının katıldığı toplantıyı izlerken otelde gazetecilere su, ayran ve tost ikram edildi. Toplantının bitiminde otelden ayrılmak üzere olan ulusal gazete televizyon ve basın temsilcilerinin önüne içtikleri su, ayran ve yedikleri tostun faturası konuldu. Suya 6 TL, tosta 40 TL, ayrana ise 15 TL hesap çıkarıldı.

Şaşkına dönen basın mensupları paralarını ödeyerek faturalarını aldı.Bir basın mensubu "Sadece Bodrum'da değil Türkiye'nin birçok yerinde bakan, başbakan takip eder. Bodrum'daki çeşitli otellerde düzenlenen haberleri mesleğimiz gereği takip ederiz. Bugüne kadar içtiğimiz suyun parasının istendiğine tanık olmadık, ödesek bile bir tosta 40 TL para vermedik. Ayrana 15 lira ödemedik. Lahmacun-ayran 85 TL veriliyordu. Şimdi ise tost-ayran 55 liraya satılıyor. İçtiğimiz suyun ayranın parasını ödedik, faturasını almak istediğimizde ise tam yarım saat beklettiler.

Parayı hemen al tahsil et faturayı vermek için süründür. Bizler basın mensubu olarak bedava yer içer görünümünden mümkün olduğu kadar uzakta durmayı meslek etiği açısından bu şekilde davranmayı uygun görürüz. Ancak adı marka olan bir turistik tesiste bir şişe suyun 6 TL'ye tostun ise 40 TL'ye satılmak istenmesine anlam veremedik. Bu nedenle burada haber takip etmeye gidecek basın mensubu arkadaşları uyarıyoruz, suyunuzu yanınızda alın öyle gidin" dedi.
Otel yetkilileri ise, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
14.10.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Tost, ayran, 55 TL, fiyat, Muğla
Link: Tost + ayran = 55 TL
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız