Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 04 Aralık 2020 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Sebzecilik »  Karnıbahar »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum, fide-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Taze kabak
 İşleme-Paketleme
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 GDO
 Diğer
 


Sbarro Türkiye ne olacak? İşte cevabı...

Sbarro'nun Türkiye'deki distribütörü TAB Gıda, iflas erteleme talebinin Sbarro'nun Türkiye'deki faaliyetleriyle hiçbir ilgisi olmadığını açıkladı.

İSTANBUL - Dünya genelinde 800 şubesi bulunan ABDli pizza zinciri Sbarro'nun, ABD'de ikinci kez iflas erteleme başvurusunda bulunduğunu duyurmuştuk. Şirketin ilk başvurunun ardından borçlarını 165 milyon dolara indirmesine rağmen yetersiz sermaye yapısı yüzünden ikinci başvuruyu yaptığı belirtilmişti. Sbarro'nun bu başvurunun ardından borçlarını yeniden yapılandıracağı öğrenilmişti. Peki bu gelişmeler Sbarro Türkiye'yi etkileyecek miydi?
 
İşte bu sorunun cevabı Sbarro'nun Türkiye'deki distribütörü TAB Gıda'dan geldi. TAB Gıda, dunya.com'a yaptığı açıklamada Sbarro'nun iflas erteleme talebinin Türkiye'deki faaliyetleriyle hiçbir ilgisi olmadığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Sbarro genel merkezden bizlere yapılan açıklamada da Türkiye operasyonlarının bu talepten etkilenmeyeceği vurgulanmıştır. Ayrıca iflas ertelemenin Amerikan Hukuku'na göre iflastan korunmak amacıyla borçları yeniden yapılandırmak için kullanılan bir yöntem olduğunu da eklemek isteriz.

TAB Gıda olarak 2007 yılından bu yana Türkiye genelinde 31 ilde toplam 90'dan fazla restoranda Sbarro'nun dünya lezzetlerini Türk tüketicisiyle buluşturuyoruz. Sbarro, Türkiye'de her geçen yıl hem cirosal hem de restoran sayısı ile büyüme gösterirken, pazarda etkin olarak yerini almaktadır. Sbarro'nun TAB Gıda ile Türkiye'deki büyümesinin tüm dünya Sbarro restoranlarına örnek olduğunu ve marka için yapılan yatırımlarının uluslararası pazarda büyüme stratejisine de yön verdiğini söyleyebiliriz.

Bu kapsamda, Sbarro'nun TAB Gıda güvencesi altında sunduğu ürün ve hizmet kalitesi ile Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiğini sizlerin aracılığıyla kamuoyuna duyurmak isteriz."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
12.03.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Sbarro, pizza, gıda, iflas, Türkiye
Link: Sbarro Türkiye ne olacak? İşte cevabı...




  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız