Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 04 Aralık 2020 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Sebzecilik »  Karnıbahar »  HABERLER » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Örgütler
 Tohum, fide-Çeşit
 İlaç-Gübre
 Yetiştirme teknikleri
 İyi tarım uygulamaları
 Organik üretim-ürün
 Hasat-Depolama
 Taze kabak
 İşleme-Paketleme
 İhracat-İthalat
 Ticaret-Pazarlama
 Araştırma-Geliştirme
 Kamu çalışmaları
 Destek ve teşvikler
 GDO
 Diğer
 


Mersin'in Tantunisi Moskova'nın Tarihi Arbat Caddesi'nde

Rusya'nın başkenti Moskova'da Türk Mutfağı'nın leziz yemekleri müşterileri ile buluşuyor.

Her yıl 4 milyonun üzerinde Rus turistin Türkiye’yi ziyaret etmesi Rusya halkının Türk mutfağına ilgisini artırıyor. Mersin’in tantunisi de başkent Moskova’nın tarihi Arbat Caddesi’nde hizmet vermeye başladı.

Genç girişimci Mustafa Uğur, Rusya vatandaşı ortağı Muhammed Oskanov’la birlikte Tantuni Organic Rolls’un açılışını gerçekleştirdi. Helal ve taze ürünlerle yüksek kaliteyi makul fiyata verdiğini belirten Uğur, “Ürünlerimiz organik. Et ve tavuklarımız helal kesim. Bir de dondurulmuş ürün kullanmıyoruz. Her gün taze ürünler hazırlıyoruz. Lezzetini beğenmeyenden ücret almıyoruz.” dedi.

10 ŞUBE AÇACAK

Yıl sonuna kadar başkent Moskova’da 10 şube açacaklarını ve Rusya için önemli bir zincir kuracaklarını ifade eden Türk girişimci, “Marka olacağız. Et ve tavuk tantuninin yanında diğer ürünlerimiz de var.

Döner ve Iskenderimiz en az Türkiye kadar lezzetli. Kasap köftemiz var. Çorba çeşitlerimiz ve gözlememiz de çok beğeniliyor. Yoğurtlu tantuni bize özel. Humus ve tatlı çeşitlerimiz var. Ustamız Süleyman Cengil Mersin’den geldi. 17 yıldır bu işi yapıyor. Fiyatlarımız çok makul. 150 ruble ile 350 ruble arasında değişiyor.” bilgisini verdi.

24 SAAT AÇIK OLACAK

Tarihi Arbat Caddesi’nin çok önemli bir merkez olduğunu va iki ay sonra dövme Maraş dondurmasını da getireceklerini ifade eden Uğur, “15 Nisan’dan itibaren 24 saat açık olacağız. Arbat’a gelen Türk turistleri ve Moskova’da yaşayan Türk vatandaşları ve dostlarımızı bekliyoruz. Fast-food tarzı Türkiye kalitesinde hizmet veriyoruz. Türkiye’de beğendikleri lezzetleri Rusların ayağına getirdik.” şeklinde konuştu.

SİPARİŞ VERİLEBİLİYOR

Tantuni Organic Rolls’un en büyük özelliklerinden biri de sipariş verilebiliyor olması. Tüm ürünler yaklaşık 45 dakika içinde hazırlanılarak adrese ulaştırılabiliyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ekleme Tarihi
24.03.2014
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Mustafa Uğur, Mersin tantunisi, Rusya, Tantuni Organic Rolls
Link: Mersin'in Tantunisi Moskova'nın Tarihi Arbat Caddesi'nde
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız