Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 20 Ocak 2021 Çarşamba
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  Sebzecilik »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
  ANA SAYFA   
 Domates
 Soğan, Sarımsak
 Patates
 Patlıcan
 Biber
 Marul, Yeşillikler
 Karpuz, Kavun
 Havuç, Turp
 Hıyar
 Kabak
 Karnıbahar
 Diğer Sebzeler
 Seracılık
 Fasulye,Bezelye

Sarımsak kalbe iyi geliyor 


Liverpool John Moores Üniversitesi'nden Prof. Dr. Khalid Rahman, sarımsağın kalp, kanser ve yaşlılıkla ortaya çıkan hastalıkları önlediğini, ayrıca çok güçlü bir antioksidan olduğunu söyledi.


Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen bir konferansta "Sarımsak ve Kardiyovasküler Hastalık İlişkisi" ele alındı. BAÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen konferansa, Liverpool John Moores Üniversitesi'nden Prof. Dr. Khalid Rahman konuşmacı olarak katıldı. Rahman, “Sarımsak ve Kardiyovasküler Hastalık, Mitolojinin Arkasındaki Gerçek” konusunu ele aldı. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'ndaki konferansa dekanlar ve müdürlerin yanı sıra çok sayıda öğretim elemanı ile öğrenci katıldı.

Prof. Dr. Khalid Rahman, sarımsağın kardiyovasküler hastalıklar, kanser ve yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan rahatsızlıkları önlediğini, ayrıca güçlü antioksidan özelliklere sahip olduğunu belirtti. Rahman, gerçekleştirdiği sunumdaki verileri, kardiyovasküler hastalıkları önlemede bekletilmiş sarımsak ekstraktının (AGE) rolünü araştıran, 'Nutrasötiks Araştırma Grubu'nun (Nutraceuticals Research Group) elde ettiği bilimsel verilere dayandırdı. Konferans büyük bir dikkatle takip edildi.

Prof. Dr. Khalid Rahman ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Adil Hişmioğulları, konferans sonrasında BAÜ Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan’ı makamında ziyaret etti. Rektör Alkan, konferanstaki sunumundan dolayı konuğuna teşekkür etti. BAÜ Rektörü Mahir Alkan, burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Khalid Rahman'a hediye verdi.(İHA)

Ekleme Tarihi
21.04.2013
Ekleyen Kişi
gidatarim2

Etiketler: Sarımsak kalbe iyi geliyor
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız