Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 10 Temmuz 2020 Cuma
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  GÜNLÜK » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler


Bir gün artık 25 Saat!

Avusturyalı bilim adamı Edward Schruder, 10 yıllık uzun uğraşları sonunda çalışmalarını tamamladı ve 1 günün 25 saat olduğunu ispatladı.

Uzmanlık alanı astronomi olan Edward Schruder, bundan tam 10 yıl önce günlerin uzadığını fark etti. Bu keşfe önce kendi de inanmayan Shcruder, araştırma yaptıkça, keşfin doğrulunu kabul etti ve laboratuvar ortamında çalışmalarına başladı.

5 yıl sonunda Shcruder, tezini tamamladı ve bulduğu verileri profesör olarak çalıştığı üniversitenin Gökbilim ve Uzay Bölümü’ne sundu. Ancak sonu hüsran oldu. 1 günün 25 saatten oluştuğu fikri, henüz tez aşamasında olduğu ve henüz ispatlanamadığı için profesörlerden oluşan jüri tarafından reddedildi.

Shcruder bu olumsuz karar sonunda, daha da şevkle araştırmalarına döndü ve kendi imkanları ile Dünya’nın Güneş etrafındaki dönüşünün son 50 yılda yavaşladığını fark etti. Shcruder’in keşfine göre Dünya önceleri fark edilemeyecek kadar ufak değişimlerle yavaşladı. 2012 yılına geldiğimizde ise Shcruder, Dünya’nın dönüş hızının normal hızından %5 daha yavaş olduğunu ispatladı ve bu keşfini bu sene tüm dünya ile paylaştı. Bu büyük keşifle “artık yıl” kavramı da ortadan kalktı. Böylece Şubat ayı artık 28 günden oluşuyor.

Bu keşif ile Shruder insanlığa fazladan bir saat vererek, zamansızlıktan yakınan milyonlarca insanı biraz da olsa rahatlattı. Hatta bu keşif Turkcell markasını da etkiledi. Turkcell yeni kampanyası ile insanlara bunca yıldır kaybettikleri zamanı geri veriyor, onlara zaman kazandırıyor. 
 
 
 
Turkcell 25. saat hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.
 
 
 

Ekleme Tarihi
30.08.2013
Ekleyen Kişi
Özgür Şevik

Etiketler: Bir gün artık 25 Saat, 25 saat, zaman, gün, Turkcell, Edward Schruder
Paylaş | |

>> Arşiv İçin Tıklayınız