Çiftçi Defteri
    TÜRKİYENİN EN GÜVENİLİR
                GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK PORTALI

E-Posta
Şifre
Beni Hatırla    
Ş. Unuttum | Üye Ol
Bugün: 07 Nisan 2020 Salı
Haberler Yazarlarımız Basından Makaleler Günlük Teknik Bilgiler Etkinlikler Foto Galeri Video Galeri
 Şuan Buradasınız: Ana Sayfa »  HABERLER » 
facebook
Twitter
 ANA SAYFA
 Gıda
 İçecek
 Tarla Bitkileri
 Sebzecilik
 Meyvecilik
 Hayvancılık
 Su Ürünleri
 Orman, Peyzaj
 Organik Tarım
 Çevre, Enerji
 Bilişim, Teknoloji
 Tarım Tedarik
 Ekonomi, Lojistik
 Tarımsal Desteklemeler
sigara 

Tütün ve tütün mamullerinde ÖTV'nin düşürülmesi

TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN: ''SİGARA ZAMMININ GERİ ALINMASI SEVİNDİRDİ'' -''KAÇAK SİGARANIN BİR NEBZEDE OLSA ÖNÜNE GEÇİLECEK'' -''ÖTV İNDİRİMİNİN SONUCUNDA DEVLET, ESNAF VE TÜKETİCİ KAZANÇLI ÇIKACAK''

ANKARA (A.A) - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tütün ve tütün mamullerinde yüzde 69 olarak uygulanan ÖTV'nin, 2012 yılı sonuna kadar yüzde 65'e düşürülmesinin esnafı sevindirdiğini bildirdi.
 
     Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, sigaraya gelen rekor sayılacak zammın faturasının bakkal, bayi ve büfeci esnafına çıkarılmasından sonra üreticilerle ve ilgili bakanlıklarla görüşme yaptıklarını belirterek, ÖTV'nin artırılmasının ardından, sigaraya gelen rekor zammın geri çekilmesinin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
 
     ÖTV oranının yüzde 69'dan yüzde 65'e düşürüldüğünü bildiren Palandöken, üretici firmaların da yüzde 4,2'ye düşürdükleri bayi karlılığını tekrar yüzde 4,8'e çıkararak bakkal, bayi ve büfeci esnafını mutlu ettiklerini belirten Palandöken, şunları kaydetti:
     ''Bakkal, bayi ve büfeci esnafının lokomotif satış ürünlerinin başında tütün ve tütün mamulleri geliyor. Bayi karlılığının düşürülmesi esnafı olumsuz etkiledi. Zaten esnafımızın yaptığı satışların ne olduğu bellidir. Üretici firmalarla görüşerek sorunun çözülmesinden memnunuz. Fiyatların indirilmesi kaçak sigarayı bir nebzede olsa azaltacaktır. ÖTV indiriminden sonuçta devlet, esnaf ve tüketici kazanacaktır.''

Ekleme Tarihi
27.10.2011
Ekleyen Kişi
şahin yaylacı


Link: Tütün ve tütün mamullerinde ÖTV'nin düşürülmesi
  HABERLER
>> Arşiv İçin Tıklayınız